Húsz borzalmas járvány az emberiség történelméből
2020. március 27. 19:48 Múlt-kor
Korábban
A 16. század amerikai járványai
„Amerikai járványok” névvel illeti a történészszakma összefoglaló néven azokat a pandémiákat, amelyeket az európaiak által behurcolt kórokozók idéztek elő az Újvilágban.
E betegségek – legfőképpen a fekete himlő – jelentősen hozzájárultak az itteni őslakos civilizációk bukásához, és a gyarmatosítók általi könnyű leigázásukhoz. Egyes becslések szerint a nyugati félteke korabeli lakosságának akár a 90%-ával is végezhettek.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
- Új funkciót kapnak a Ruhr-vidék templomai 16:57
- Őskori emberi DNS-t találtak európai barlangok falain 15:43
- Előkerült egy hirosimai túlélő eddig ismeretlen visszaemlékezése 13:43
- Mesterséges intelligenciával rekonstruálják az ókori kínai bambusztekercseket 11:55
- Árverésre kerül I. Erzsébet újra azonosított borostyán portréja 09:18
- 3D-ben rekonstruáltak egy ókori római víztározót Spanyolországban 08:04
- Újra látogatható Habsburg Miksa egykori trieszti kocsiútja 06:35
- Befejeződött a lajosmizsei Pusztatemplom középkori romjainak állagmegóvása tegnap



































