2026. nyár: A Harmadik Birodalom első asszonyai
ITT vásárolhatsz termékeinkből

Visszatér Berlinbe a Plüssmackó múzeum

2010. augusztus 22. 11:05

A világ legnagyobb plüssmaci gyűjteménye visszatér régi otthonába, Berlin belvárosába. Florentine C. Bredow gyűjtő új otthont talált a több mint 7000 mackónak, ám hogy a német fővárosban pontosan hova is fognak költözni, még nem árulta el.

Bredow több mint 50 évvel ezelőtt kapta meg élete első maciját, amelyből ma már 5000 darab van a birtokában, más plüssállatokkal együtt összesen 7000 játék.

Először 1986-ban nyitotta meg múzeumát Berlinben, s gyűjteményével hamarosan be is került a Guinness rekordok könyvébe. Ez a világ legnagyobb és legrégebbi macigyűjteménye. A legöregebb és legértékesebb példány egy 1902-ből származó Steiff mackó. Tíz évvel később a felső-bajorországi Hofba költöztette át a múzeumot.

Most a látogatószám csökkenés miatt akarja Bredow visszaköltöztetni gyűjteményét Berlinbe. Mivel a tárgyalások még folyamatban vannak, a gyűjtő egyelőre nem akarja a múzeum új helyét pontosan megnevezni.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

2026. nyár: A Harmadik Birodalom első asszonyai
Olvasta már a Múlt-kor
történelmi magazin
legújabb számát?

kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)

Nyomtatott előfizetés vásárlása
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
12 450 ft 9 990 Ft
Digitális előfizetés vásárlása a teljes archívumhoz való hozzáféréssel 25% kedvezménnyel.
Az első 500 előfizetőnek.
20 000 ft 14 990 Ft

Játsszon!

Melyik évben gyilkolták meg Julius Caesart?

Történelmi adattárak

Mi történt a szülinapomon?

Adja meg e-mail címét, és hetente megküldjük Önnek a Múlt-kor legjobb írásait!

Bezár