Kétezer éves urnákat fedeztek fel árokásás közben Németországban
2018. június 7. 15:31
Csaknem 40 darab kétezer éves urnát tártak fel árokásáskor a németországi Mohrkirchben.
Korábban
Az értékes leletekre, valamint sírmellékletekre magasfeszültségű kábelek lefektetésekor bukkantak – közölte Schleswig-Holstein tartomány régészeti hatóságának illetékese.
A térség egy régészeti urnamező központjának számít. A leletek ezért "nem túlzottan szokatlanok, de tükrözik, hol élhettek emberek" – mondta a hatóság szóvivője, akinek feltételezése szerint germánok telepe lehetett a területen. Bár az 1. századfordulón élt Tacitus római történetíró arról számolt be, hogy rómaiak is éltek a területen, erre egyelőre nem találtak bizonyítékokat.
A római császárság korában hamvasztás után urnákban temették el az embereket. A holtak mellé a hétköznapi élethez szükséges sírmellékleteket temettek. Az agyagból készült urnákat vagy kis kőládában vagy csak egy kőre állítva temették el.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
- Érintetlen ókori maja várost tártak fel Mexikóban 11:53
- Nem voltak ritkák a drasztikus aszályok az újkori Magyarországon 10:10
- Kiterjesztett valósággal mutatják be a francia kulturális örökséget 09:17
- Új kötet elemzi V. Károly birodalmának ellentmondásait 07:03
- Sziklarajzok tárják fel a szibériai sámánok rituális portáljait tegnap
- Új funkciót kapnak a Ruhr-vidék templomai tegnap
- Őskori emberi DNS-t találtak európai barlangok falain tegnap
- Előkerült egy hirosimai túlélő eddig ismeretlen visszaemlékezése tegnap















