Még ma is szervezkednek a Stasi-ügynökök
2007. március 18. 13:00
Tizenhét évvel a Stasi feloszlatása után ma is a volt keletnémet állambiztonsági szolgálat több ezer tagja tömörül szervezetekbe a német fővárosban.
Korábban
Ehrhart Körting berlini tartományi belügyminiszter nem kívánta nyilvánosan értékelni a beszámoló végkövetkeztetéseit. Nézete szerint az egykori Stasi-munkatársaknak "inkább egy idősek otthona, semmint az Alkotmányvédelmi Hivatal figyelmére lenne szüksége". A CDU azonban továbbra is veszélyesnek tartja ezeket a szerveződéseket, mert tagjaik tagadják az egykori Német Szocialista Egységpárt (NSZEP) bűneit és az emberi jogok terhére elkövetett jogsértéseket.
(Múlt-kor/MTI)
Támogasd a
szerkesztőségét!

Olvasta már a Múlt-kor
történelmi magazin
legújabb számát?
történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
Nyomtatott előfizetés vásárlása
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Digitális előfizetés vásárlása a teljes archívumhoz való hozzáféréssel 25% kedvezménnyel.
Az első 500 előfizetőnek.
Az első 500 előfizetőnek.

Legfrissebb
Legolvasottabb
- Szintet lépett a Görög Nemzeti Műemléki Archívum digitalizációja 07:38
- Hatalom és vagyon dominált az ősi hsziungnu temetőben 06:29
- Politikai célokat is szolgálhattak az inka emberáldozatok tegnap
- Eltávolították a vitatott Churchill-installációt a londoni múzeumból tegnap
- Restaurálták a tatai zsidó temető kerámia sírköveit tegnap
- A párizsi Panthéonban kapott emlékhelyet Marc Bloch történész tegnap
- Harangtornyok szabályozták a középkori városok működését tegnap
- Este is látogatható lesz az Uffizi Képtárhoz tartozó Vasari-folyosó tegnap














