Hazatér egy amerikai katona Vietnamból
2006. április 20. 11:08
A vietnami háborúban elesett amerikai katona nemrég megtalált földi maradványait helyezték katonai gépre és indították vissza kedden az Egyesült Államokba, hogy ott azonosítsák - közölték az amerikai hadsereg illetékesei.
Korábban
Az amerikai zászlóval bevont alumíniumládát egyenruhás amerikai katonák emelték be a danangi nemzetközi repülőtéren várakozó katonai gépbe - mondta Jay Rutter, a harc közben eltűnt amerikai katonák keresésével foglalkozó szervezet vietnami irodájának helyettes vezetője.
"Örömmel és büszkeséggel tölt el bennünket, hogy a vietnami kormányzattal együttműködve hazaszállíthatjuk a maradványokat" - közölte Rutter telefonon Danangból. Mint mondta, a halott földi maradványait egy hónapja találták meg a délkelet-ázsiai ország központi fennsíkján található Gia Lai tartományban.
A vietnami háború 1975-ös befejezése óta több mint 1800 amerikai katona számít még mindig eltűntnek a délkelet-ázsiai térségben, közülük több mint 1380-an Vietnamban tűntek el. A háborúban becslések szerint mintegy 58 ezer amerikai és 3 millió vietnami esett el.
(Múlt-kor/MTI)
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
- Érintetlen ókori maja várost tártak fel Mexikóban 11:53
- Nem voltak ritkák a drasztikus aszályok az újkori Magyarországon 10:10
- Kiterjesztett valósággal mutatják be a francia kulturális örökséget 09:17
- Új kötet elemzi V. Károly birodalmának ellentmondásait 07:03
- Sziklarajzok tárják fel a szibériai sámánok rituális portáljait tegnap
- Új funkciót kapnak a Ruhr-vidék templomai tegnap
- Őskori emberi DNS-t találtak európai barlangok falain tegnap
- Előkerült egy hirosimai túlélő eddig ismeretlen visszaemlékezése tegnap















