Húsz borzalmas járvány az emberiség történelméből
2020. március 27. 19:48 Múlt-kor
Korábban
A philadelphiai sárgaláz-járvány (1793)
Amikor a fiatal Egyesült Államok akkori fővárosát 1793 nyarán hatalmába kerítette a sárgaláz, a hatóságok (helytelenül) úgy hitték, az afrikai rabszolgák immúnisak a betegségre, és őket fogták be a betegek ápolására.
Senki sem tudta még ekkor, hogy a betegséget szúnyogok terjesztik, és emiatt legfőképpen nyáron üti fel a fejét. Mire a tél beálltával az utolsó szúnyog is elhullott, legalább 5000 ember vesztette életét a betegségben.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
Múlt-kor magazin 2018. különszám
- Hitler és a nők
- Tamáska Mária az "Öreg" árnyékában
- Magyar deportáltak felszabadulása és hazatérése
- Petőfi halála és a túlélés költői
- Kádár János és az ő Piroskája
- A Nagy Háború osztrák–magyar tábori bordélyai
- Vágy és vezeklés
- Rákosi Mátyás 15 évig tartó „gyógykezelése”
- Az elveszett csejtei "Vérgrófnő"
- Sziklarajzok tárják fel a szibériai sámánok rituális portáljait 19:13
- Új funkciót kapnak a Ruhr-vidék templomai 16:57
- Őskori emberi DNS-t találtak európai barlangok falain 15:43
- Előkerült egy hirosimai túlélő eddig ismeretlen visszaemlékezése 13:43
- Mesterséges intelligenciával rekonstruálják az ókori kínai bambusztekercseket 11:55
- Árverésre kerül I. Erzsébet újra azonosított borostyán portréja 09:18
- 3D-ben rekonstruáltak egy ókori római víztározót Spanyolországban 08:04
- Újra látogatható Habsburg Miksa egykori trieszti kocsiútja 06:35

































