Századfordulós pornófilmeket találtak Franciaországban
2004. február 2. 09:00
Csoportszex, meleg és leszbikus jelenetek, valamint egy apácának egy ebbel folytatott románca is látható azokon az 1905 és 1930 között készült ős-pornófilmeken, amelyek nemrég kerültek elő egy `felettébb jó hírű` francia család házának padlásáról - adta hírül a History News Network
Korábban
Bárhol jelent meg, mindig viták övezték, botránylapként indult és növekedett, de a legnagyobb írók sem szégyeltek neki dolgozni és a leghíresebb nők is levetkőztek a Playboy hasábjain
A maszturbáció kultúrtörténete
Habár a ma uralkodó vélemény a maszturbációt ártalmatlan időtöltésnek tekinti, Amerikában néhány nyomda mégis visszautasította Thomas W. Laqueur professzor Magányos szex című munkájának megjelentetését
Siklóssy László: A régi Budapest erkölcse
Könyvemben elsősorban a nemi erkölcs megnyilatkozásairól lesz szó, de a legtágabb értelemben - írja munkájáról a szerző
Azok a régi szép pajkos napok
| A tekercsekből válogatás készült |
Mint a filmek korhatározásáért felelős brit szervezet szóvivője elmondta, bizonyos jelenetek még a 21. századi, sokat látott néző számára is meghökkentően durvák, annak ellenére, hogy "a filmek természetesen fekete-fehérek, és pattogó zongoraszó hallatszik alattuk".
Miután a tekercseket a francia filmintézet, a Centre National de la Cinematographie restaurálta, Michel Reihac producer vezetésével egy 71 perc hosszúságú válogatás készült belőlük, melynek címe "Azok a régi szép pajkos napok" (Those Good Old Naughty Days). Reihac szerint "mulatságos, ahogy a szereplők a jelenetek közepén állandóan az álszakálluk és a műbajszuk igazgatásával vannak elfoglalva, nehogy felismerjék őket".
Reihac szerint korunk pornófilmjei semmi újat sem tartalmaznak a száz évvel ezelőtti alkotásokhoz képest. "A mai akrobatikus pornó lepedőmutatványai már itt is megtalálhatók. Ami igazán meglepő, az az, hogy a hancúrozások mennyire fesztelenek és szégyentelenek. Előfordul itt minden kombináció: nő férfival, nő nővel, férfi férfival..."
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
- Két ősi folyó egyesüléséből jöhetett létre az Eufrátesz 15:23
- Végveszélybe került Jemen évezredes kulturális öröksége 14:37
- Első világháborús szellemflotta nyugszik a Mallows-öbölben 13:41
- Diplomáciai vitát robbantott ki a szovjet katonai sírok áthelyezése Litvániában 12:58
- Egy tragikus sorsú herceg és Konstantinápoly eleste 12:11
- Emberi erővel szállították Stonehenge központi oltárkövét 10:32
- Kiállítás nyílt a kommunista diktatúra börtönvilágáról 10:22
- Kissinger tudatosan manipulálta saját történelmi emlékezetét 09:50















