Új kormányfő lesz Izraelben Begin visszalépése után
2004. szeptember 13. 12:06
Hatévi kormányzás után Menáhem Begin izraeli miniszterelnök szeptember 15-én bejelenti visszavonulását; utódjául Jichák Samirt választják. Betegség és több politikai kudarc késztette lemondásra a konzervatív politikust, aki 1979-ben Camp Davidben aláírta az Egyiptommal való békeszerződést. 1977-es választási győzelmével (1977. XI. 20.) az állam alapítása óta először szorult ki a kormányzásból a Munkáspárt. Politikájában Begint az a meggyőződése vezérelte, hogy csakis egy erős Izraelnek van esélye a túlélésre az arabokkal szemben. Libanonba való bevonulása és a PFSZ-nek Bejrútból való elűzése miatt sokat veszített politikai renoméjából, de Izraelnek mégsem tudta biztosítani az óhajtott nyugalmat az északi határon.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
tavasz
Múlt-kor magazin 2014
- Így látta a sajtó Kárpátalja visszafoglalását
- Az embermentő Jane Haining
- Mi történt Kamenyec-Podolszkijban?
- A bundázás egyidős a futballal
- A hét törpe kalandjai Auschwitzban
- A kóser konyha különlegességei
- Hogyan kampányoltak a római politikusok?
- A numerus clausustól a numerus nullusig
- Így temettük el "Kossuth apánkat"
- Az Azori-szigeteken hoznák létre Portugália nemzeti víz alatti régészeti múzeumát 13:37
- Római kori folyóisten mozaikját tárták fel Dél-Törökországban 12:48
- Veszélyben a világ egyik legnagyobb digitális könyvtára 11:23
- Visszatért eredeti helyére egy elveszett Tudor-kori falikárpit 09:14
- Neolitikus metropoliszt mutat be egy most nyílt kiállítás Kínában 07:52
- A valódi Enola Holmesok: így dolgoztak a viktoriánus kori Anglia női nyomozói 06:37
- 2700 éves holdnaptárt azonosítottak Mexikóban tegnap
- Szándékosan semmisítettek meg egy ezeréves perui geoglifát tegnap














