Dokumentációs központ nyílt a bergen-belseni koncentrációs táborban
2007. október 31. 08:00
Újonnan épült dokumentációs központ nyílt hétfőn a nyilvánosság számára az egykori bergen-belseni hadifogoly- és koncentrációs tábor területén.
Korábban
A meghívott vendégek között volt a Nácizmus Üldözötteinek Bizottsága keretében működő bergen-belseni magyar túlélők csoportjának küldöttsége is, Dénes György történész professzor vezetésével. A delegáció tagjai a berlini magyar nagykövetség képviselőjével együtt helyezték el koszorúikat a tábor több tízezer áldozatának emlékművénél és felkeresték a magyar áldozatok emlékét őrző jelképes sírokat.
A központot felkereső látogatók egyebek között a túlélőkkel készült interjúfelvételeket hallgathatnak meg, s a tragikus évekből fennmaradt naplótöredékeket ismerhetnek meg.
(Múlt-kor/MTI)
Támogasd a
szerkesztőségét!

Olvasta már a Múlt-kor
történelmi magazin
legújabb számát?
történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
Nyomtatott előfizetés vásárlása
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Digitális előfizetés vásárlása a teljes archívumhoz való hozzáféréssel 25% kedvezménnyel.
Az első 500 előfizetőnek.
Az első 500 előfizetőnek.
Legfrissebb
Legolvasottabb
- Sziklarajzok tárják fel a szibériai sámánok rituális portáljait 19:13
- Új funkciót kapnak a Ruhr-vidék templomai 16:57
- Őskori emberi DNS-t találtak európai barlangok falain 15:43
- Előkerült egy hirosimai túlélő eddig ismeretlen visszaemlékezése 13:43
- Mesterséges intelligenciával rekonstruálják az ókori kínai bambusztekercseket 11:55
- Árverésre kerül I. Erzsébet újra azonosított borostyán portréja 09:18
- 3D-ben rekonstruáltak egy ókori római víztározót Spanyolországban 08:04
- Újra látogatható Habsburg Miksa egykori trieszti kocsiútja 06:35














