A hatalom árnyékában: Kádárné különös története
2025. április 29. 08:17 Majtényi György
Korábban
Magányosan éltek
A Kádár házaspár a hatalom éveiben a Rózsadomb egyik legmagasabb pontján található Cserje utcai villában magányosan élt. Keveset tudtak a kortársak és mi is keveset tudunk a mindennapjaikról. Csak a „klubtagoknak” nevezett legközelebbi ismerősöket fogadták időnként a lakásukon. (Aczél Györggyel, Sándor Józseffel, Biszku Bélával, és az ő feleségeikkel jártak össze a legtöbbször.) Egyedül Kádár Jánosné emlékezett úgy utóbb, már a teljes magány időszakában, Kádár János halála után, hogy náluk gyakoriak voltak a vendégségek: „mint köztudott, Kádár János szerette a zsúrokat, s ilyeneket gyakran rendezett is a lakásán”.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
Nagy-Britannia
- Nelson admirális fülöp-szigeteki kardját azonosíthatták Ausztráliában
- Máig ható pánikot keltett a tudósok körében egy 1977-es áldokumentumfilm
- Visszatérnek Robin Hood eredeti középkori gyökereihez
- Feltárták Stonehenge ötezer éves prototípusát
- Közéleti vita kezdődött Churchill felelősségéről a bengáli éhínségekben
- Mobil múzeumban mutatják be a brit állami gyűjteményt
- Titkos szimbolikájú Tudor-kori épületet restauráltak Nagy-Britanniában
- Mesterséges intelligencia segítségével azonosítottak egy skót remekművet
- Új igazgatót keresnek a Stonehenge világörökségi helyszín élére
- Politikai célokat is szolgálhattak az inka emberáldozatok tegnap
- Eltávolították a vitatott Churchill-installációt a londoni múzeumból tegnap
- Restaurálták a tatai zsidó temető kerámia sírköveit tegnap
- A párizsi Panthéonban kapott emlékhelyet Marc Bloch történész tegnap
- Harangtornyok szabályozták a középkori városok működését tegnap
- Este is látogatható lesz az Uffizi Képtárhoz tartozó Vasari-folyosó tegnap
- Új lelet tisztázhatja a Sutton Hoo-i sisak eredetét tegnap
- Ötven év után újra látogatható az Egyesült Államok első központi bankja tegnap


























