Viking sírokat tártak fel Norvégiában
2011. augusztus 8. 09:37
Harminc viking sírt tártak fel Norvégia déli részén egy útépítést megelőző leletmentő ásatások során.
Korábban
A négyszögletes sírgödrök hossza másfél-két és fél méter, a temetkezések többsége a 900-as évekből származik, de akad néhány 11. századi is. Az egyik sír négy sarkában cölöplyukakat fedeztek fel. Nagy valószínűséggel egyfajta tetőszerkezetet emelhettek a temetkezés fölé, ami általában a magasabb rangú személyek végső nyughelyeire volt jellemző.
Az eddig feltárt tíz sírból három vasfejsze, néhány kés és sarló, rézötvözetből készült mérleg és súlyok, üveggyöngyök, valamint két fenőkő került elő. A leletek a 850 és 950 közötti időszakból származnak.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.

- Széchenyi Zsigmond életét bemutató kiállítás nyílt a Szántódpusztai Majorságban 20:34
- Megkezdődött a Raffaello-lodzsák restaurálása a Vatikánban 18:12
- Kizárólag nőket temettek egy dél-afrikai őskori temetőbe 17:19
- Új sorozat elemzi az amerikai alapító atyák örökségét 16:27
- Leomlott a mexikói Ihuatzio piramisának egy része 15:12
- Elvis Presley utolsó koncertjén is időutazót láttak 13:53
- Ősi DNS-kutatás cáfolja Pompeji ikonikus emberi történeteit 13:02
- Marlene Dietrichről rendez életrajzi filmet Agnieszka Holland 12:17














