Húsz borzalmas járvány az emberiség történelméből
2020. március 27. 19:48 Múlt-kor
Korábban
A philadelphiai sárgaláz-járvány (1793)
Amikor a fiatal Egyesült Államok akkori fővárosát 1793 nyarán hatalmába kerítette a sárgaláz, a hatóságok (helytelenül) úgy hitték, az afrikai rabszolgák immúnisak a betegségre, és őket fogták be a betegek ápolására.
Senki sem tudta még ekkor, hogy a betegséget szúnyogok terjesztik, és emiatt legfőképpen nyáron üti fel a fejét. Mire a tél beálltával az utolsó szúnyog is elhullott, legalább 5000 ember vesztette életét a betegségben.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
- Több mint háromezer sírt rejtett az ősi kínai birtokközpont 17:58
- A textilgyártásra fókuszált a viking ipari központ 15:47
- Neandervölgyi migrációs központ volt az őskori Közép-Európa 13:57
- Érintetlen ókori maja várost tártak fel Mexikóban 11:53
- Nem voltak ritkák a drasztikus aszályok az újkori Magyarországon 10:10
- Kiterjesztett valósággal mutatják be a francia kulturális örökséget 09:17
- Új kötet elemzi V. Károly birodalmának ellentmondásait 07:03
- Sziklarajzok tárják fel a szibériai sámánok rituális portáljait tegnap



































