Betiltotta az angol zászlót egy brit kisváros
2013. május 16. 15:33
Egy brit kisváros önkormányzatának munkáspárti tanácsnoka szerint a fehér alapon vörös György-keresztes zászló, amelyet közönségesen Anglia zászlajának mondunk, sérti a muszlimokat, mert ha látják, az a keresztes háborúkra emlékezeti őket. A helyi elöljárók rendeletet alkottak, amely szerint a továbbiakban a Union Jacket (a brit állami zászlót), illetve a "megfelelő alkalmakkor" az LMBT mozgalom szivárványos zászlaját, illetve egy virágos lobogót tűznek ki - írja a fotelkalandor.
Korábban
A Somerset grófságban fekvő Radstockban mindössze 5620-an laknak, közülük 16 muszlim. Ilyen a vidéki Anglia - a nagyvárosokkal szemben itt még kevés a bevándorló, de egy-két pakisztáni család azért már mindenütt van. Saját mecsetjük nincs, ha nagyon imádkozni akarnak a legközelebbi nagyvárosba, Bathba vagy Bristolba mennek.
Nem is volt semmi gond egészen addig, míg a helyi önkormányzat munkáspárti tanácsnoka, egy bizonyos Eleanor Jackson úgy nem gondolta, hogy a fehér alapon vörös György-keresztes zászló, amelyet közönségesen Anglia zászlajának mondunk, sérti a muszlimokat, mert ha látják, az a keresztes háborúkra emlékezeti őket. A helyi elöljárók egyet is értettek vele - így a város zászlórúdja üresen maradt. Rendeletet is alkottak, amely szerint a továbbiakban a Union Jacket (a brit állami zászlót), illetve a "megfelelő alkalmakkor" az LMBT mozgalom szivárványos zászlaját, illetve egy virágos lobogót tűznek majd ki.
A városka lakói kiakadtak. Daily Mailnek nyilatkozók közül a legtöbben egyszerűen nonszensznek minősítették a döntést, és jelezték, őket bizony a kutya nem kérdezte meg arról, hogy milyen zászlót tegyenek ki. A helyi muszlimok is meglehetősen kényelmetlenül érzik magukat. Rizwan Ahmed, a bristoli muszlim közösség vezetője szerint a politikai korrektség ezzel már túl messze ment, és őket egyáltalán nem zavarta eddig, és ezután sem zavarná az angol zászló. A Brit Muszlim Tanács szóvivője Nasima Begum szerint pedig Szent György zászlaja a befogadást és nem a kirekesztést jelképezi, ráadásul az illető szent még az iszlám előtt élt, így egyáltalán nem érti, miért kellene zavarnia a muszlimokat.
Az előterjesztő baloldali politikus azonban kitart álláspontja mellett, és állítja, hogy a fehér alapon piros keresztes zászlót húsz évre el kellene teljesen felejteni, és nem is csak a muszlimok miatt, hanem azért, mert a szélsőjobbosok és a futballhuligánok szokták lengetni. A politikus hölgynek még egy dologban - tényszerűen - igaza van. A zászló valóban kötődik a keresztes hadjáratokhoz. Állítólag ilyen jelvényt akkor viselt először brit uralkodó, II. Henrik 1188-ban ugyan még a fehér keresztet választotta, de Oroszlánszívű Richárd már piros kereszttel a ruháján harcolt. A 13. századtól rendszeresen használják jelvényként angol katonák. A 14. századra már általánossá vált, hogy a királyi lobogó mellett, kvázi az ország zászlajaként hordozzák.

A teljes cikk a fotelkalandor.blog.hu oldalon található
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.


Ókor
- Julius Caesar felemelkedése: stratégia, szenátus és a XIII. légió
- Tenea a trójai túlélők elfeledett városa
- Charun az etruszk haláldémon
- Római kori tömegsírt fedeztek fel Bécsben
- Nő a trónon: Tauszert és Egyiptom utolsó próbálkozása az egységre
- Tiltott falatok: a sertéshús-tabu vallási és kulturális gyökerei
- Történelem és nyelvészet: a gladiátor szó nyomában
- Több ezer éves temetkezések kerültek napvilágra Franciaországban
- Tudta, hogy Jordániában is van Camino?
- Tolvajok és gazemberek: a rosszhírű molnárok 19:14
- Több mint Robin Hood – Nottingham titkos föld alatti világa 18:59
- 4000 éve már könyveltek Mezopotámiában 18:21
- Az emberi kapcsolatok szerepe a földművelés kialakulásában 17:01
- Julius Caesar felemelkedése: stratégia, szenátus és a XIII. légió 16:03
- Miért tartózkodtak spanyol katonák Dániában a napóleoni háborúk idején? 15:10
- Tenea a trójai túlélők elfeledett városa 14:35
- Charun az etruszk haláldémon 13:59