Húsz borzalmas járvány az emberiség történelméből
2020. március 27. 19:48 Múlt-kor
Korábban
A nagy oroszországi pestis (1770-1772)
Az 1768-1774 között zajló orosz-török háború moldovai frontján kitört pestisjárvány volt a betegség utolsó jelentős feléledése Oroszország európai vidékein, amely egyedül Moszkvában 50-100 000 ember életébe kerülhetett.
A városban a szigorú karanténintézkedések zavargásokat váltottak ki, amelyek nem javítottak a helyzeten. II. (Nagy) Katalin cárnőnek a járványt követően felkeléssel kellett szembenéznie, amely újabb súlyos áldozatokat követelt.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
- Több mint háromezer sírt rejtett az ősi kínai birtokközpont 17:58
- A textilgyártásra fókuszált a viking ipari központ 15:47
- Neandervölgyi migrációs központ volt az őskori Közép-Európa 13:57
- Érintetlen ókori maja várost tártak fel Mexikóban 11:53
- Nem voltak ritkák a drasztikus aszályok az újkori Magyarországon 10:10
- Kiterjesztett valósággal mutatják be a francia kulturális örökséget 09:17
- Új kötet elemzi V. Károly birodalmának ellentmondásait 07:03
- Sziklarajzok tárják fel a szibériai sámánok rituális portáljait tegnap



































