Exhumálás oldhatja meg a viking királynő rejtélyét
2007. szeptember 12. 12:00
Norvég régészek hétfőn exhumáltak egy 100 éve megtalált, majd 60 éve visszatemetett viking királynőt, mert abban bíznak, hogy végre megfejthetik a vele kapcsolatos 1200 éves rejtélyt.
Korábban
Norvégia déli részén, a fűvel benőtt Oseberg domb belsejében a kutatók szerint egy királynőt, s rituálisan kivégzett szolgáját temették el. Más vizsgálatok szerint a sírban egy előkelő anyát és lánya nyugszik, mindketten 834-ben ugyanabban a betegségben hunytak el. Egil Mikkelsen, az Oslói Kultúrtörténeti Múzeum igazgatója a helyszínen elmondta, hogy a sír eredetét most DNS-vizsgálattal próbálják megfejteni.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
- A bronzkorban váltak igazán látványossá a nemek közötti táplálkozási különbségek 15:57
- Orrszarvúfogakat használtak szerszámként a neandervölgyiek 14:32
- Visszakerült a strasbourgi katedrális elveszett középkori angyalszobra 13:44
- Ötezer éves sírépítmények voltak az egyiptomi piramisok előzményei 12:31
- Magánlevelekből készült film mutatja be a Parthenón-szobrok eltávolításának történetét 10:04
- Matematikai módszer segítségével azonosíthatják Vincent van Gogh festményeit 09:07
- Első világháborús lövészárkokat találtak VIII. Henrik egykori rezidenciájánál 08:14
- Ismeretlen Mozart-kéziratot fedeztek fel Párizsban 06:31















