Húsz borzalmas járvány az emberiség történelméből
2020. március 27. 19:48 Múlt-kor
Korábban
A „spanyolnátha” (1918-1920)
A 20. század legpusztítóbb influenzajárványa világszerte akár 500 millió embert is megfertőzhetett, ennek mintegy ötödét halálos kimenetellel.
Az influenza terjedését elősegítették az európai háború lövészárkainak borzalmas viszonyai, és mind a katonák, mind a lakosság esetében a tápanyagokban szegény háborús étrend.
Neve ellenére nem Spanyolországban tört ki a járvány – az elnevezés onnan származott, hogy semleges országként itt nem működött olyan mértékű sajtócenzúra, mint a hadviselő országokban, így a spanyol sajtó jóval előbb beszámolt a betegségről, azt az illúziót keltve külföldön, hogy hamarabb is jelent meg az Ibériai-félszigeten.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
- Őskori emberi DNS-t találtak európai barlangok falain 15:43
- Előkerült egy hirosimai túlélő eddig ismeretlen visszaemlékezése 13:43
- Mesterséges intelligenciával rekonstruálják az ókori kínai bambusztekercseket 11:55
- Árverésre kerül I. Erzsébet újra azonosított borostyán portréja 09:18
- 3D-ben rekonstruáltak egy ókori római víztározót Spanyolországban 08:04
- Újra látogatható Habsburg Miksa egykori trieszti kocsiútja 06:35
- Befejeződött a lajosmizsei Pusztatemplom középkori romjainak állagmegóvása tegnap
- 17. századi hajóroncs került elő egy tengeri szélerőmű építésekor tegnap


































