2025. tavasz: Szürke eminenciások
ITT vásárolhatsz termékeinkből

Virtuális séta Recsken

2013. szeptember 26. 17:15

Munkatáborok – Ne csak őrizd, gyűlöld is! címmel új, a Magyarországon 1945 és 1953 között létesített munkatáborokat bemutató honlapot indított az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára (ÁBTL). A honlap segítségével virtuálisan is bejárhatjuk a recski munkatábort.

Az 1945 és 1953 között különböző hazai munkatáborokban fogvatartott áldozatoknak kíván emléket állítani az ÁBTL által indított honlap, amelyhez az anyag szakmai válogatását Bank Barbara végezte. A munkataborok.hu az 1945-1953 közötti magyarországi internálási rendszert mutatja be, és különös hangsúlyt helyez az 1950-1953 között az Államvédelmi Hatóság kezelésében működött internálótáborokra.

A honlapon egy rövid, de gazdagon illusztrált (fotók, portrék, térképek) történeti útmutatást találunk a táborok hátteréről, így a politikai rendőrség működéséről, a magyarországi internálásokról, az ÁVH által felállított táborokról, azok feloszlatásáról és a szabadításokról. A szerkesztők az öt magyarországi munkatáborról: a buda-déli, a kazincbarcikai, a kistarcsai, a recski és a tiszalöki táborokról adnak felvilágosítást, amit képek és visszaemlékezések egészítenek ki.

A színvonalas, kétnyelvű (angol, magyar) honlap leglátványosabb része a recski munkatábor háromdimenziós modellje; a Unity Webplayer segítségével bárki virtuális körutat tehet a „magyar Gulagon”, és megnézheti, hol raboskodott Faludy György vagy éppen Michnay Gyula. A weblapot egy rövid külföldi kitekintés, a volt szocialista országokban felállított munkatáborok bemutatása teszi teljessé.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

2025. tavasz: Szürke eminenciások
Olvasta már a Múlt-kor
történelmi magazin
legújabb számát?

kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)

Nyomtatott előfizetés vásárlása
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
12 450 ft 9 990 Ft
Digitális előfizetés vásárlása a teljes archívumhoz való hozzáféréssel 25% kedvezménnyel.
Az első 500 előfizetőnek.
20 000 ft 14 990 Ft

Játsszon!

Miről híresült el I. Miklós pápa?

Történelmi adattárak

Mi történt a szülinapomon?

Adja meg e-mail címét, és hetente megküldjük Önnek a Múlt-kor legjobb írásait!

Bezár
Kép betöltése...