Megnyitják az egykori császári hárem pekingi otthonát
2014. február 25. 17:07 MTI
Tudományos műhelyt hoztak létre a pekingi Palotamúzeumban, közismertebb nevén a Tiltott Városban a doktori fokozatot elért kínai és külföldi kutatók számára - közölte a múzeum kurátora, San Csi-hsziang kedden.
Ez azt jelenti, hogy a császárváros területén működő kutatói bázis egy olyan közösséget szeretne teremteni, amelynek PhD-t megszerzett tagjai régészeti kutatásokat és kulturális ereklyék szakértői vizsgálatát fogják végezni. A programot három évesre tervezik kutatók, tudósok, szakértők részvételével.
A kurátor arról is beszámolt, hogy a tudományos kutatások és publikációk elősegítése mellett keresik az együttműködést a tajvani (tajpeji) palotamúzeummal, hogy szakembereikkel elvégezzék több mint 2000 bronztárgy alapos kutatását. Sen jelezte, hogy felvetésük Tajpejben pozitív visszhangra talált.
A kurátor elmondta, hogy Kína jelenleg a múzeumok virágkorát éli, évente több mint 200 múzeum nyílik. Hozzátette ugyanakkor, hogy színvonalukat tekintve még mindig nagy a különbség a nyugati és a kínai intézmények között.
Sen nemrégiben nyilatkozott arról, hogy a Tiltott Városban látogatható területet is fokozatosan bővíteni fogják, a nagyközönség előtt nyitott jelenlegi 52 százalékot 2018-ra 76 százalékra növelik. 2015-ig megnyitják a palota nyugati szektorát, ahol annak idején a császári hárem otthona volt.

A Tiltott város a világ legnagyobb épen maradt palotaegyüttese, 1420 és 1911 között két császári dinasztia uralkodóinak lakhelye, évszázadok hatalmi központja. A világörökség részeként nyilvántartott épületegyüttest évente több mint 15 millió látogató keresi fel.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.

- 10 érdekesség a kártyajáték múltjáról tegnap
- Tiltott falatok: a sertéshús-tabu vallási és kulturális gyökerei tegnap
- Különleges kelta tőrre bukkantak Lengyelországban tegnap
- Kivétel nélkül mindenkin segített „a szegények püspöke” tegnap
- Olaszok a két világháború közötti Magyarországon tegnap
- 500 év után találták meg az elveszett reneszánsz festményt tegnap
- Történelem és nyelvészet: a gladiátor szó nyomában tegnap
- Több ezer éves temetkezések kerültek napvilágra Franciaországban tegnap