Démétér-templomot találtak Szicíliában
2012. július 13. 10:42
Régészek megtalálták a Szicília déli részén fekvő Selinunte (latinul Selinus) legkorábbi emlékét, egy Démétér-templomot.
Korábban
Amerikai és olasz régészek az ókori Selinunte városában több mint 2500 éves romokat találtak. A romok helyén egykoron egy templom állt. A helyszínen talált maradványok adnak magyarázatot a hely jelentőségére, belül ugyanis Démétérnek, a földművelés és a termékenység istennőjének felajánlott leleteket találtak: egy apró, csontból készült, i.e. 570 körül készült fuvolát és egy korinthoszi vázát.
Ezek a maradványok fontosak voltak ahhoz, hogy a régészek időben is el tudják helyezni a templomot, amely i.e. 6. század körül épült, s ezzel valószínűleg a legrégebbi régészeti területnek számít Selinunte-ban.
A Clemente Marconi (New York Egyetem) vezette csapat legutóbb oszlopsor maradványokat, s i.e. 650 körüli cserépdarabokat azonosított, köztük egy hosszú tálat, amelyen legelésző állatok képe díszeleg.
A kutatók külön felhívták a fuvolára a figyelmet, amely azt sugallja, hogy Démétér tiszteletére zenei előadásokat és táncokat adtak elő, amiről a közelben talál korinthoszi vázák rajzai tanúskodnak. A szakemberek reményüket fejezték ki, hogy ezáltal sokkal könnyebben megérthetik Selinunte történetét.

Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.

- Tolvajok és gazemberek: a rosszhírű molnárok 19:14
- Több mint Robin Hood – Nottingham titkos föld alatti világa 18:59
- 4000 éve már könyveltek Mezopotámiában 18:21
- Az emberi kapcsolatok szerepe a földművelés kialakulásában 17:01
- Julius Caesar felemelkedése: stratégia, szenátus és a XIII. légió 16:03
- Miért tartózkodtak spanyol katonák Dániában a napóleoni háborúk idején? 15:10
- Tenea a trójai túlélők elfeledett városa 14:35
- Charun az etruszk haláldémon 13:59