Kiállítás és pódiumbeszélgetés is várja a látogatókat a Kolozsvári Ünnepi Könyvhéten
2024. június 26. 11:20 MTI
Csütörtökön kezdődik a 13. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét, amelyen félszáz könyvkiadó állítja ki legújabb köteteit – közölte kedden a társszervező Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) az MTI-vel.

A tavalyi rendezvény (Kép forrása: Facebook/ Kolozsvári Ünnepi Könyvhét)
Korábban
A könyvhét megnyitóját délután 14 órakor a rendezvénysorozat helyszínei között kiemelt szerepet játszó Bánffy-palota udvarán tartják.
A Kolozsvár Társaság idén is a megnyitó során tünteti ki a kincses városért tevékenykedő jeles személyiségeket a Kolozsvár büszkesége díjjal, melyet Szabó Zsolt irodalomtörténész ad át.
Változatos programok
A díjátadó után a Bánffy-palota Tonitza-termének előcsarnokában nyitják meg a könyvhét ideje alatt látogatható Emlékkövek - az Erdélyi Szépmíves Céh 100 éve című kiállítást, melynek kurátorai Balázs Imre József, Fodor János és Fodor Krisztina.

A szervezők a „kihagyhatatlan” programok közé sorolták egyebek mellett az esemény egyik díszvendége, Bjorn Andreas Bull-Hansen norvég író szombat esti író-olvasó találkozóját, a Koltai 80 - Filmeskönyvről csütörtökön Koltai Róberttel és Gaál Ildikóval rendezendő pódiumbeszélgetést, Vecsei H. Miklós Mondjad, Atikám! című, szombaton bemutatandó József Attila-műsorát, valamint a Transylvanian Bú Boys Jack Cole dalaiból című, vasárnapi koncertjét, amelyet Kovács András Ferenc költeményeiből állítottak össze.
Kép forrása: Facebook/ Kolozsvári Ünnepi Könyvhét
Több helyszínen
Az Iskola Alapítvány, az RMDSZ, az Erdélyi Magyar Írók Ligája (E-MIL) és az Erdélyi Magyar Könyves Céh által közösen szervezett 13. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét egésznapos programjainak a Bánffy-palota és udvara mellett a Vallásszabadság Háza, a János Zsigmond Unitárius Kollégium, Magyarország Főkonzulátusa és a Bulgakov Kávéház ad otthont.
A vasárnap délutánig tartó négynapos rendezvény a kortárs magyar irodalom 70 neves erdélyi és magyarországi szerzőjét vonultatja fel, a Bánffy-palota emeleti termeiben 50 kiadó és könyvkereskedő állít ki, és mintegy 80 könyvbemutatóra, közönségtalálkozóra, kísérőrendezvényre várják az érdeklődőket.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.


Horthy
- Kulcsfontosságú szerepet játszott Hlatky Endre az 1944-es sikertelen kiugrási kísérletben
- Legitimista meggyőződése ellenére hiúsította meg a második királypuccsot Bethlen István
- A Magyar Nemzeti Levéltárhoz került az egykori kormányzói család hagyatéka
- A kormányzó hitvese: Horthy Miklósné Purgly Magdolna
- Indiai vadászatok és lenyűgöző britek: Horthy Miklós a világ körül
- A köztársaságból kiábrándult Habsburg-pártiak gyűrűjében választották kormányzóvá Horthy Miklóst
- Az istenek zenéje visszhangzik az ókori Szelinoszban tegnap
- A Lavau-i herceg sírja: a kelta főméltóság utolsó nyomai tegnap
- Batthyány Gyula koncepciós pere tegnap
- Európai típusú őskori eszközöket találtak Kínában tegnap
- Kultúrák metszéspontjában – Spanyolország mesés mór öröksége tegnap
- Felvirágoztatta Egyiptomot Hatsepszut, Ámon leánya tegnap
- Eger oroszlánjaitól a „lámpás hölgyig” – hét híres önfeláldozó nő tegnap
- A Selyemút „Vörös Hercegnője” tegnap