A Facebookra költözik idén a Múzeumok Majálisa
2020. április 30. 13:32 MTI
Májusban ugyan elmarad a jubileumi, 25. Múzeumok Majálisa a Múzeumkertben, a szervező Magyar Nemzeti Múzeum (MNM) azonban a Facebookon várja a rendezvényen korábban résztvevő intézmények és látogatók fotóit, emlékeit.
Korábban
Május 15-16-án ünnepelné a Magyar Nemzeti Múzeum a 25. Múzeumok Majálisát. Az MNM és az egész múzeumi szféra nagy erőkkel készült erre a jeles alkalomra, hiszen ez az egyik legfontosabb közösségi esemény a magyarországi múzeumok életében - emlékeztet az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében a Nemzeti Múzeum.
Mint azonban közölték: az idei, negyedszázados évfordulón a világjárvány következtében a múzeumok munkatársai sem egymással, sem a közönséggel nem tudnak személyesen találkozni; az elmúlt 25 év felejthetetlen pillanatait, a közös élményeket, emlékeket mégis mindenképpen szeretnék újra átélni.
A Múzeumok Majálisát minden évben sokan várják, mivel ekkor több száz múzeum sátraival és több ezer emberrel telik meg a Múzeumkert.
Ilyenkor a hazai intézmények együtt mutatják meg a nagyközönségnek, milyen sokszínűek, hányféle tudományos kutatási területtel foglalkoznak, milyen gyűjteményekkel és kiállításokkal rendelkeznek - idézi fel a közlemény.

Új csoportot hoztak létre
Az évforduló alkalmából az MNM létrehozta a 25 éves a Múzeumok Majálisa Facebook-csoportot: a csoportba elsősorban az ország múzeumait hívták meg, arra kérve őket, hogy osszák meg az elmúlt évek során készült fényképeiket, videóikat és a hozzájuk kapcsolódó emlékeiket.
Mindemellett várják a majálist szerető közönség képes emlékeit is, ezeket a Facebook-posztokat pedig a #muzeumokmajalisa hashtagen keresztül kapcsolják majd össze - áll a Nemzeti Múzeum közleményében.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.

- 10 érdekesség a kártyajáték múltjáról tegnap
- Tiltott falatok: a sertéshús-tabu vallási és kulturális gyökerei tegnap
- Különleges kelta tőrre bukkantak Lengyelországban tegnap
- Kivétel nélkül mindenkin segített „a szegények püspöke” tegnap
- Olaszok a két világháború közötti Magyarországon tegnap
- 500 év után találták meg az elveszett reneszánsz festményt tegnap
- Történelem és nyelvészet: a gladiátor szó nyomában tegnap
- Több ezer éves temetkezések kerültek napvilágra Franciaországban tegnap