300 éven át kereskedhettek a rómaiak Kismarton közelében
2019. március 18. 11:22 MTI
Az osztrák köztévé (ORF) tudósítása szerint legkevesebb öt ókori épület maradványai kerültek elő a Kismartontól öt kilométerre nyugatra fekvő településen, Szárazvámban (Müllendorf).
Korábban
Egy római kori falu maradványait fedezték fel az ausztriai Szárazvámban (Müllendorf), a kismartoni járásban a PannArch egyesület régészei. Az osztrák köztévé (ORF) burgenlandi stúdiójának tudósítása szerint legkevesebb öt ókori épület maradványai kerültek elő a Kismartontól öt kilométerre nyugatra fekvő településen, a Lajta-hegység lábánál.
Gregor Schönpflug kutató szerint az eddig ismeretlen ókori falu egy sajátos római kori településfajta, egy úgynevezett vicus - saját önkormányzattal nem rendelkező falu vagy esetleg városrész - lehetett, amely kereskedelemből, kézművességből és szolgáltatásokból élt. A feltárt területen 300 éven át folyhatott a kereskedés - tette hozzá a szakember.
A leletek azután kerültek felszínre, hogy egy építkezés miatt lebontottak egy régi parasztházat. Az épületmaradványokon kívül találtak 120 fémpénzt, dísztárgyakat és más kerámiákat is. A feltárás még hetekig is eltarthat, a leleteket restaurálják, majd a burgenlandi tartományi múzeumban állítják ki - hangzott el az ORF Burgenland adásában.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 10% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.


Múlt-kor magazin 2018. különszám
- Hitler és a nők
- Tamáska Mária az "Öreg" árnyékában
- Magyar deportáltak felszabadulása és hazatérése
- Petőfi halála és a túlélés költői
- Kádár János és az ő Piroskája
- A Nagy Háború osztrák–magyar tábori bordélyai
- Vágy és vezeklés
- Rákosi Mátyás 15 évig tartó „gyógykezelése”
- Az elveszett csejtei "Vérgrófnő"
- A közfelfogással szembemenve szervezte meg a magyar nők oktatását Veres Pálné 19:05
- Türelmetlenségétől vezetve alapított gyárat William Boeing 17:05
- Tizenkilenc magyar hősi halottat exhumáltak Gátéren 14:22
- Római kori síremlékre és ritka szarkofágra bukkantak a Nemzeti Múzeum kutatói 14:20
- Work in Progress – kiállítás mutatja be a veszprémi vár felújítás közbeni állapotát 11:19
- Hatáskörét messze túllépve állította ki védlevelek ezreit a budapesti zsidóknak Ángel Sanz Briz 09:50
- Nem akartak megválni az amerikai flotta tisztjei a „kilencfarkú macskától” 09:05
- A megháromszorozódott költségek is hamar megtérültek a hajózhatóvá tett Al-Dunán tegnap