Ritka fotók a szakállas Elvis Presleyről
2018. december 1. 08:32 Múlt-kor
Az 1969-es Charro! című westernfilm volt az egyetlen, amelyben Elvis Presleyt borostásan láthatta a nagyérdemű. Egyedülálló az is, hogy a világ mai napig leghíresebb könnyűzenei énekese nem énekelt a filmben. Az egyetlen dal, amely tőle hallható a főcím alatt lefutó ének. A Vintage Everyday képösszeállításában a forgatásról készült fotók láthatók.
Korábban
Az 1955-ben néhány hónap alatt világsztárrá váló Elvis három évvel később bevonult a seregbe, amely Németországban állomásoztatta az énekest, aki egyébként világosan kijelentette, hogy nem szeretné, ha kivételeznének vele: „a sereg azt tesz velem, amit csak akar”. A németországi Friedbergben ismerte meg az akkor még csupán 14 esztendős Priscilla Beaulieu-t, akivel hét és fél éves kapcsolatuk után kötötték össze életüket. A seregben töltött idő után hét esztendőn át hanyagolta az éneklést, helyette filmek tucatjaiban alakította a szívtipró srácokat. Az 1960-as években összesen 33 filmben szerepelt.
Az 1969-ben mozikba kerülő, Charro! című filmben Elvis az antihős szerepét játsza, karaktere, Jess Wade a Sergio Leone olasz westernjeiben (főként a Nevem senki) feltűnő Clint Eastwood kinézetére hajaz. (Egyébként a film főszerepét eleinte Eastwoodnak ajánlották fel.) Mindkettő ápolatlan külsővel, borostásan jelenik meg, porral borított korabeli ruhában, míg a szájukból cigaretta lóg. A Charro! zenéjét az a Hugo Montenegro szerezte, aki a Jó, a Rossz és a Csúf dallamaiért is felelős. Sajnos az egyébként főként televíziós sorozatok készítésében jeleskedő Charles Marquis Warren nem volt egy Leone-szintű rendező, így a film távolról sem lett szuperprodukció.
A westernt 1968 késő nyarán vették fel, miután Elvis visszatért a zenei színpadra. Nehezen bár, de beleegyezett, hogy nem énekel a filmben. Reménykedett, hogy színészi kvalitásait egy tőle egyáltalán nem megszokott stílusú mozifilmben is megjelenítheti. Sokkal több interjút adott a Charro! reklámozása végett, mint bármely korábbi filmjénél. Ennek ellenére az alkotást a kritikusok igencsak lehúzták. Presley legkevésbé ismert filmje ugyanakkor tisztességes profitot hozott, csak az ő honoráriuma 850 ezer dollárra rúgott.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.


18. Az ENSZ és az Európai Unió
IV. Politikai berendezkedések a modern korban
- 1948 óta a „visszatérés joga” áll az izraeli-palesztin konfliktus középpontjában
- 26 éves az Európai Unió
- Tényleg nem tett meg mindent az ENSZ a magyar ügy érdekében 1956-ban
- Botrányok övezték az egyik legnagyobbb ENSZ-szervezet történetét
- A gázai lőporos hordó - az arab-izraeli konfliktus története
- 10 tény a ruandai népirtásról
- 60 éve lett vége a hidegháború legvéresebb konfliktusának
- Az ENSZ-re sózta London Palesztinát
- Viták a közös európai történelem kapcsán
- Tolvajok és gazemberek: a rosszhírű molnárok 19:14
- Több mint Robin Hood – Nottingham titkos föld alatti világa 18:59
- 4000 éve már könyveltek Mezopotámiában 18:21
- Az emberi kapcsolatok szerepe a földművelés kialakulásában 17:01
- Julius Caesar felemelkedése: stratégia, szenátus és a XIII. légió 16:03
- Miért tartózkodtak spanyol katonák Dániában a napóleoni háborúk idején? 15:10
- Tenea a trójai túlélők elfeledett városa 14:35
- Charun az etruszk haláldémon 13:59