Továbbra is a Louvre a leglátogatottabb múzeum
2012. március 23. 17:45 MTI
Őrzi vezető helyét a világ leglátogatottabb múzeumainak sorában a párizsi Louvre, amelyet 2011-ben kis híján kilenc millióan kerestek fel.
Az Art Newspaper összesítése szerint a Louvre látogatottsága öt százalékkal nőtt az előző évihez képest és mintegy 8,9 millió látogató volt kíváncsi a párizsi palota falai között őrzött műkincsekre - írta internetes kiadásában a BBC brit közszolgálati adó.
A világ leglátogatottabb múzeumainak rangsorában a New York-i Metropolitan Múzeum (6 millió) áll a második helyen, míg a londoni British Museum (5,84 millió) a harmadik. A tízes élmezőnyben három-három párizsi és londoni intézmény szerepel: a francia fővárost a Louvre mellett a Pompidou Központ és az Orsay Múzeum, míg a britet a National Gallery és a Tate Modern képviseli.
Utóbbi kettő foglalja el a lista negyedik, illetve ötödik helyét 5,25 millió és 4,8 millió látogatóval. A hatodik helyen a washingtoni National Gallery of Art van 4,39 millió látogatóval. A hetedik a tajpeji Nemzeti Palota Múzeum, amelyet 3,84 millióan kerestek fel 2011-ben.
A nyolcadik helyet foglalja el a Pompidou Központ 3,61 millió látogatóval, kilencedik a szöuli nemzeti múzeum, amelyben 3,23 millióan fordultak meg. A lista élmezőnyét az Orsay Múzeum zárja 3,15 millió látogatóval.

A Louvre 2007 óta vezeti a leglátogatottabb múzeumok listáját, sikerét az Art Newspaper szerint többek közt annak köszönheti, hogy ott látható Leonardo da Vinci Mona Lisája.
A tavalyi adatok összesítéséből kiderült, hogy a múzeumok látogatottsága a gazdasági válság ellenére is bővült. Az intézmények sok helyen arra kényszerültek, hogy a kiállításokon spóroljanak, ezért a múzeumok inkább azt választják, hogy nagyszabású kiállításokkal csábítják a látogatókat. A New York-i Metropolitan például a birtokában lévő Picasso-műveknek köszönhetett szép sikereket.
Az Art Newspaper összeállítást készített a tavalyi év leglátogatottabb kiállításairól is. A legnagyobb érdeklődés a Rio de Janeiró-i Centrol Cultural Banco do Brazil falai között rendezett Escher-tárlat volt, amelyre napi átlagban 9677-en tértek be. Az ingyenes kiállítást összesen 573 691-en tekintették meg.
Az első ötben szerepelt az ezoterikus buddhizmus művészetéről rendezett tokiói tárlat, a tajpeji nemzeti palota múzeum tájképkiállítás, a néhai Alexander McQueen divattervezőnek szentelt tárlat a Metropolitanben és a párizsi Grand Palais Monet-kiállítása.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.


6. Erdély etnikai, vallási helyzete a 16–18. században
II. Népesség, település, életmód
- Hogyan került Erdély Habsburg uralom alá?
- Erdély és Lengyelország számára egyaránt virágkort jelentett Báthory István uralkodása
- II. József haláláról tudósított nyitószámában az első erdélyi magyar újság
- Már ötéves korában megválasztották, de sohasem uralkodott az utolsó erdélyi fejedelem
- A trianoni békét "morális köntösbe öltöztették"
- Különleges kelta tőrre bukkantak Lengyelországban 18:02
- Kivétel nélkül mindenkin segített „a szegények püspöke” 16:58
- Olaszok a két világháború közötti Magyarországon 16:05
- 500 év után találták meg az elveszett reneszánsz festményt 15:21
- Történelem és nyelvészet: a gladiátor szó nyomában 14:53
- Több ezer éves temetkezések kerültek napvilágra Franciaországban 13:57
- A hatalmas érdeklődésre való tekintettel a Magyar Nemzeti Múzeum meghosszabbítja népszerű ékszerkiállítását 12:56
- Egy hároméves kislány találta meg a páratlan leletet 12:11