2022. nyár: Mesebeli menyegzők
ITT támogathatsz bennünket

Valóban megdöntötte a várt árverési rekordot Frida Kahlo önarcképe

2021. november 17. 16:23 MTI

Rekordáron, 34,9 millió dollárért (11 milliárd forint) kelt el Frida Kahlo mexikói festő egy önarcképe a Sotheby's New York-i aukcióján.

festmény

Soha ennyi pénzt aukción még nem fizettek latin-amerikai művész alkotásáért – írta a BBC hírportálja.

A korábbi csúcsot Diego Rivera tartotta, akinek évtizedeken át tartó, viharos kapcsolata volt Kahlóval. Rivera egy festménye 9,76 millió dollárért talált vevőre 2018-ban.

Kahlo (1907- 1954) alkotása, a Diego y yo (Diego és én) egyike a művész utolsó önarcképeinek. A képen magát könnyek közt ábrázolja, szemei fölé festette férje, Diego arcát.

„A legjelentősebb Kahlo-képek egyike, amelyek valaha árverésre kerültek” – írta a Sotheby's.

A vevő a The New York Times értesülése szerint Eduardo F. Cosantini, aki múzeumot alapított Argentínában.

A festményt utoljára 1,4 millióért árverezték el 1990-ben.

A 20. század egyik legnagyobb festőjének tartott Kahlót bensőséges, fájdalmat és elszigeteltséget sugárzó önarcképei tették híressé.

Művein keresztül nyomon követhető gyötrelmes viszonya a testével: gyermekbénulás miatt jobb lába deformálódott, majd egy buszbalesetben szenvedett egész életére kiható sérüléseket.

Művészetével büszkén hirdette a mexikói őshonos népek kultúráját.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

Olvasta már a Múlt-kor

Nyomtatott előfizetés vásárlása
bankkártyás fizetés esetén 10% kedvezménnyel.
9 945 ft 8 990 Ft
Digitális előfizetés vásárlása a teljes archívumhoz való hozzáféréssel 25% kedvezménnyel.
20 000 ft 14 990 Ft
Legfrissebb
Legolvasottabb

Játsszon!

Miről híresült el I. Miklós pápa?

Történelmi adattárak

Mi történt a szülinapomon?

Adja meg e-mail címét, és hetente megküldjük Önnek a Múlt-kor legjobb írásait!

Bezár