Ritka műkincseket loptak a fontainebleau-i kastélyból
2015. március 2. 15:40 MTI
Tizenöt ritka műkincset loptak el vasárnap hajnalban a Párizs melletti fontainebleau-i kastélyból - jelentette be a francia kulturális minisztérium.
A műkincseket III. Napóleon francia császár felesége, Eugénia császárné gyűjtötte össze, Kínából és Thaiföldről származnak. "A tolvajok helyi idő szerint hat óra előtt hatoltak be a kastélyba, a betörés csupán hét percig tartott. A múzeum a kastély egyik legjobban őrzött helye, kamerák és riasztók védik" - olvasható a minisztérium közleményében.
Az 1863-ban létrehozott múzeumból eltűnt műtárgyak között volt a hajdani Sziám (a mai Thaiföld) egy királyi koronája, amelyet a sziámi uralkodó ajándékozott III. Napóleonnak hivatalos látogatásakor, 1861-ben. Elloptak egy tibeti mandalát és egy Csien-lung kínai császár idejéből származó zománcozott kimérát is.
"Óriási sokk ez számunkra. Az az érzésünk, hogy igen elszánt emberekkel állunk szemben, akik pontosan tudták, mit keresnek és igen profi módon dolgoztak. Az ellopott kincsek a múzeum legszebb tárgyai közül valók, egyedülállók, értékük felbecsülhetetlen" - hangsúlyozta Jean-Francois Hebert, a kastély igazgatója.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.


tél
Múlt-kor magazin 2022
- A szeretet mártírjai – megjelent a Múlt-kor téli száma
- Maksymilian Kolbe atya önfeláldozása
- Az embermentő Jane Haining
- Sisi unokahúgának botrányos emlékiratai
- Diego Velázquez: Krisztus Márta és Mária házában
- Karikás Mihály és a Kis Pipa
- A fordulatra képtelen fenegyerek: Grósz Károly
- A Szentföld egy magyar tiszt szemével
- Clara Schumann – A nő, akinek először sikerült
- Az istenek zenéje visszhangzik az ókori Szelinoszban tegnap
- A Lavau-i herceg sírja: a kelta főméltóság utolsó nyomai tegnap
- Batthyány Gyula koncepciós pere tegnap
- Európai típusú őskori eszközöket találtak Kínában tegnap
- Kultúrák metszéspontjában – Spanyolország mesés mór öröksége tegnap
- Felvirágoztatta Egyiptomot Hatsepszut, Ámon leánya tegnap
- Eger oroszlánjaitól a „lámpás hölgyig” – hét híres önfeláldozó nő tegnap
- A Selyemút „Vörös Hercegnője” tegnap