A brit monarchia egyik legsikeresebb szeretője
2005. április 1. 10:37
Az 56 éves Károly walesi herceg, brit trónörökös és menyasszonya, az 57 esztendős Camilla Parker Bowles, aki április 8-án mondja ki a boldogító igent a windsori anyakönyvi hivatalban, már 35 éve ismeri egymást és ez alatt legfeljebb 3-5 évre szakadt meg viszonyuk.
A gyakori kérdést, hogy `ugyan mit eszik rajta a herceg?` sokkal könnyebb megválaszolni, mint a valamivel ritkábban feltettet, hogy `akkor miért nem vette nyomban feleségül?` Károly éppen azt szerette Camillában, amit mindig hiányolt első feleségében. Szerinte Diana túlságosan önmagával volt elfoglalva (600 pár cipő, 400 kalap), idegesítette férjét étkezési zavaraival, és nagyon is az előtérben állt. Camilla ezzel szemben szeret jókat enni és - ellentétben Dianával - egyáltalán nem igyekszik rivaldafénybe kerülni. `Nem jelent konkurenciát Károlynak, és valószínűleg a legjobb pszichoterapeutája is ` - számolt be a pár egyik barátja a Daily Telegraph című brit lapnak.
Amikor 1970-ben először találkoztak leendő esküvőjük színhelyén, Windsorban, Camilla Parker Bowles állítólag így szólította meg Károlyt: "Dédnagymamám szeretője volt a maga dédnagyapjának. Mi lenne, ha...?" (A dédnagymama, Alice Keppel az első világháború előtt VII. Edward király életét édesítette meg.) Károly nyomban tüzet fogott, ám Camilla 1973-ban feleségül ment Andrew Parker Bowles hivatásos katonatiszthez, akitől két gyermeke született. A viszony azonban folytatódott és "házasság hármasban" lett belőle, miután Károly 1980-ban feleségül vette Dianát.
Tény, hogy Camilla érdeklődési köre megegyezik Károlyéval. A hölgy szeret jókat enni, és ha nem is beszélget kedvesen a növényekkel, néha feketék a körmei a kerti munkától, tud káromkodni és lovagolni, s előfordul, hogy egy rókavadászat után a zuhanyozást mellőzve, egyenesen a nyeregből ugrik estélyi ruhába.
Camilla 1996-ban elvált férjétől, rá egy évre pedig Károly Dianától. Új házasságkötésre azonban egyelőre egyikük sem gondolt. Diana 1997-ben bekövetkezett tragikus halálát követően Camillát egy szupermarketben péksüteménnyel megdobálták. Rá két évre, 1999-ben mutatkoztak először együtt a nyilvánosság előtt. 2001-ben csókolóztak először nyilvánosan. 2002-ben aztán elhunyt az anyakirályné, unokája újabb házasságának legszilárdabb ellenzője. Ennek ellenére meglepetést keltett, amikor ez év február 10-én eljegyzésüket bejelentették.
A brit trónörökösök választását a történelem folyamán sok minden befolyásolta, csak a szerelem nem. Az első szerelmi házasság - VIII. Edward király és a kétszer elvált amerikai Wallis Simpson asszony között - az uralkodó lemondásához vezetett 1936-ban. A forradalmak, gyilkosságok és összeesküvések nem sokat tudtak ártani a brit uralkodóháznak mintegy ezeréves történelme során, de a szereplők legbenső magánéletének a címoldalakon való kiteregetése alapjaiban rázta meg az intézményt, amely főleg önön mítoszából él. Tény, hogy Camilla az eddigieknél sokkal inkább szemelőtt lesz. A The Observer című lap erről azt írta: "Feléledhetnek azok a pusztító démonok, amelyek a nyolcvanas-kilencvenes években kísértettek a királyi házban".
(Panoráma)
Támogasd a szerkesztőségét!
történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
4. A világgazdaság a 20. században
I. Gazdaság, gazdaságpolitika, anyagi kultúra, pénzügyi és gazdasági ismeretek
- Tizenhatszor annyi követ használtak fel az Asszuáni-gáthoz, mint a Kheopsz-piramishoz
- Saját hatalmát és a Szovjetuniót is elsöpörték Gorbacsov reformjai
- Szaddám Huszein 1991-ben úgy gondolta, megnyerte a történelem első élőben közvetített háborúját
- Gyűlölte a Sebhelyesarcú gúnynevet Al Capone
- A niagarai vízerőműhöz is szállított alkatrészeket a Škoda Művek
- A hadiipari korlátozásokból született az ikonikus olasz robogó, a Vespa
- Heves vitát váltott ki Potsdamban a háborús jóvátételek kérdése
- Keserédes „áldásként” formálta át Izlandot a második világháborús megszállás
- Kereskedelmi viszonyait fenntartva maradt semleges Svájc a második világháborúban
- Máig nem derült fény a hírhedt géprabló, „D. C. Cooper” kilétére tegnap
- Egyedi humorával nyűgözte le a közönséget Latabár Kálmán tegnap
- Macbeth, a tragikus hős és VI. Jakab, a boszorkányos király tegnap
- A protestánsok sérelmei vezettek az első defenesztrációhoz Prágában tegnap
- Az aszódi Podmaniczky–Széchényi-kastély tegnap
- Megpecsételte Napóleon sorsát a végzetes oroszországi hadjárat tegnap
- Saját országának nevét is megváltoztatta Mobutu, Zaire elnöke tegnap
- Utolsó pillanatáig nevettetett Harry Einstein, a nagy komédiás 2024.11.23.