Százezren látogatták meg a Holokauszt Emlékközpont kiállításait
2005. szeptember 6. 10:30
Közel százezren látogatták meg a budapesti Holokauszt Emlékközpont időszaki kiállításait másfél év alatt - tájékoztatta két tárlat bezárását követő napon, hétfőn Kardos Zoltán kommunikációs tanácsadó az MTI-t.
Korábban
Harsányi László miniszteri meghatalmazott közlése szerint az állandó kiállítás műszaki átadásának határideje 2005. december 31. A közönség számára januárban, legkésőbb február elején nyílik meg a tárlat.
A 2004. április 15-én nyílt emlékközpontban az új kiállításig "nem áll meg az élet", a zsinagóga épületében kulturális programokat és időszaki kiállításokat szerveznek. Bár a karzaton bemutatott Hűlt hely című, a deportálások magarországi helyszíneire emlékeztető, a helységneveket nagy méretű zászlókon felsoroló tárlat is csak vasárnapig volt megtekinthető, továbbra is látható a roma holokausztról, a Pharrajimosról szóló kiállítás. A nemzeti kulturális örökség napjához kapcsolódóan az érdeklődők az emlékközpont építész tervezőivel találkozhatnak szeptember 17-18-án. A két nap alatt vezetett bejárásokat tartanak, a látogatók az építészeti sajátosságokkal ismerkedhetnek meg. Ezenkívül vetítéssel egybekötött fotókiállítás nyílik a világ holokauszt központjainak építészeti megoldásairól.
Ősztől Ferencváros és Óbuda helytörténetét feldolgozó szakköröket indítanak, és kibővített, térítésmentes oktatási programokkal állnak az iskolák rendelkezésére. Az emlékközpontot működtető közalapítvány nem titkolt célja, hogy az érettségi előtt minden fiatal legalább egyszer eljusson a központba - mondta Kardos Zoltán.
A Páva utcai intézményben rendezik meg a második ferencvárosi roma kulturális fesztivál egyik programját: a ferencvárosi művelődési központtal együttműködve szeptember 23-án nyitják meg a Ferkovics József grafikus és festőművész roma holokauszt témájú tusrajzait bemutató tárlatot. A kiállítás legalább két hétig lesz nyitva. A tárlatot követően, feltehetően októberben, kétnapos konferenciát rendeznek a roma holokausztról kutatók, tanárok részvételével.
A kommunikációs tanácsadó elmondta, az Auschwitz Album képeit megőrzik, hogy azok kiállítási céllal a későbbiekben bármikor felhasználhatók legyenek.
(Múlt-kor/MTI)
Támogasd a szerkesztőségét!
történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
nyár
Múlt-kor magazin 2020
- Agyagból készült a legősibb és legnagyobb maja építmény
- Főszerkesztői köszöntő
- Az erotika stílusa: Josephine Baker
- A kis magyar–osztrák háború és következményei
- Beilleszkedési kényszerpályán a délvidéki magyarság
- Erdélyi életstratégiák Trianon után
- A kárpátaljai magyarság megszállás alatt
- A felvidéki vármegyék és Csehszlovákia létrejötte
- Erdélyi fatányéros orosz jazzel
- Átírta a tévétörténelmet Larry Hagman és a Dallas sorozat 12:20
- Nem a folyó megfelelő részén haladt, ez okozta a Princess Alice katasztrófáját 10:35
- Súlyos társadalmi problémákra hívta fel a figyelmet regényeiben Aldous Huxley tegnap
- Sokszor napokig viselte ugyanazt a ruhát Hetty Green, a milliárdos üzletasszony tegnap
- Többször vezette ki Franciaországot a válságból Charles de Gaulle tegnap
- Tutanhamon sírjának felfedezésével mindenkit lenyűgözött Howard Carter tegnap
- Olümpiasz sem tudta megakadályozni fia, Nagy Sándor dinasztiájának bukását tegnap
- Inspiráló nőknek is otthont adott a tiszadobi Andrássy-kastély tegnap