10 tény Las Vegas múltjáról
2018. február 28. 12:48
Korábban
1. A sivatagi metropolisz, amely manapság évente mintegy 40 millió látogatót vonz és a szerencsejátékok Mekkájának számít, az 1850-es években még a mormon vallásúak területeihez tartozott, amelyek tagjai be akarták népesíteni a kietlen vidéket, sikertelenül.
2. A Las Vegas-völgy már több mint tízezer év óta lakott, ám az első európai származásúak csupán az 1820-as években vetették meg tartósan a lábukat a területen.
3. Las Vegas nevet (jelentése: rét, legelő) a spanyolok adták a helynek, arra utalva ezzel, hogy a völgy számos forrásban bővelkedik.
4. A lassan kialakuló település, amelyet 1848-ban Mexikó kénytelen volt átadni az Egyesült Államoknak, a 20. század elejére az egyik legjelentősebb megállója és vizes lerakata volt a sivatagos területen áthaladó vasútnak. Várossá egyébként 1905. május 15-én nyilvánították.
5. A szerencsejáték 1910-ben illegálissá vált Nevadában, így Las Vegasban is tilos volt pénzben játszani. A legalizálására csupán 1931-ben került sor, mégpedig azon munkások ezrei miatt, akik a Boulder-gát (ma Hoover-gát néven ismerjük) építésén dolgoztak.
6. Az első kaszinó, amely a városban megkapta 1931-ben az engedélyt, a Northern Club volt, amelyet egy asszony, bizonyos Mayme Stocker tulajdonolt.
7. A világhírű Las Vegas Strip, amely mentén számos hotel és kaszinó fekszik, 1941-ben jött létre, miután megnyitotta kapuit az El Rancho Vegas névre hallgató első kaszinó.
8. Az 1940-es években tört előre Las Vegasban a korábban sohasem látott esküvő-biznisz. Párok ezrei kezdték el csak azért felkeresni a várost, hogy mihamarabb összekössék életüket, ugyanis itt sokkal könnyebben, gyorsabb idő leforgása alatt, várakozási idő és mindenféle vérvizsgálatok nélkül lehetett házasodni.
9. Az 1950-1960-as években Vegas nem csupán a szerencsejáték miatt volt vonzó. Tömegek keresték fel csak azért, hogy a közeli atombomba robbanásokat és a felszálló gombafelhőt a hotelszobájuk erkélyéről csodálhassák.
10. Míg korábban viszonylag „kis” méretű szállodákat és hoteleket lehetett találni a városban, a 3044 szobás Mirage 1989-es megnyitásával elkezdődött a máig tartó megalománia kora.
Támogasd a szerkesztőségét!
történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
ősz
Múlt-kor magazin 2015
- Amikor a „kis munka” 33 hónapot jelentett - ondi kényszermunkások a Szovjetunióban
- Megaláztatás Szibériában - magyar nők a Gulágon
- Magyar sorsok a Gulágon: megjelent a Múlt-kor őszi száma
- Ondi kényszermunkások a Szovjetunióban
- A támogatott, a tűrt és a tiltakozó Lengyel József
- Rudolf, a trónörökös halála
- A csalogány és a csalogányvadászok
- Marie Curie és a „rádiumlányok”
- Kivégzésük előtt mondták
- Előnytelen békét eredményezett Oroszország számára a bolsevik hatalomátvétel 09:05
- Magyarországon a szabadságért, Amerikában az egységért harcolt Számwald Gyula tegnap
- Európaiként az elsők között tette meg a mekkai zarándoklatot Germanus Gyula tegnap
- Versenyeztek a nagyhatalmak a német tudósokért a 2. világháború után tegnap
- Ágyúkkal támogatta Ganz Ábrahám a magyar szabadságharcot tegnap
- A magyarországi hódítás volt I. Szulejmán szultán utolsó nagy vállalkozása tegnap
- Imre herceg sírjánál már az elhunyta után számos csoda történt 2024.11.05.
- Gerillaharcot vívtak a mecseki láthatatlanok a szovjetek ellen 2024.11.05.