Hét híres szerető, aki megrázta a világot
2018. október 4. 18:53 Múlt-kor
Korábban
Marilyn Monroe
Marilyn Monroe 1926-ban, Norma Jeane Mortenson néven látta meg a napvilágot Los Angelesben. Nehéz körülmények között nevelkedett, egy ideig árvaházban is élt. A második világháború idején hadiüzemben dolgozott, ahol a hadsereg egyik fotósa felfigyelt a szépségében rejlő lehetőségekre, és nemsokára már meztelenül állt modellt. 1948-ban szerepelt először filmben, ám a nagy kiugrást az 1953-ban forgatott Niagara című alkotás jelentette, amelyben nőiessége teljes pompájában ragyogott. Ebben az évben még két főszerepet játszott, és képei megjelentek a Playboy magazin első számában.
Noha filmjei nem képviseltek azonos esztétikai minőséget, egy valamiben közösek voltak: igyekeztek maximálisan kiaknázni vonzerejét, és olykor-olykor még drámai színészi alakítás, önfeledt komédiázás is színezte a jellemrajzát.
Először 16 évesen vezették oltár elé, ez a házasság – egy munkással – négy évig tartott. Később már hírességekhez ment feleségül: 1954-ben Joe DiMaggio baseball játékoshoz, majd 1956-ban Arthur Miller drámaíróhoz.
Flörtjeiről legendák keringenek, állítólag Yves Montand sanzonénekes, John F. Kennedy elnök és fivére, Robert sem tudott ellenállni csábító szépségének. Bár JFK egyetlen házasságon kívüli kapcsolatát sem ismerték el hivatalosan, széles körben ismert volt, hogy az elnök képtelen feláldozni Casanova-életét a házasság oltárán. A „skalpok” közül a legnagyobb kétségkívül Marilyn Monroe volt.

A szexszimbólum 1962. augusztus 5-én bekövetkezett halála után a filmcsillag elnökkel folytatott szerelmi viszonya egyre nagyobb publicitást kapott. J. Edgar Hoover FBI-igazgató azt állította, hogy a szövetségi nyomozók birtokában levő titkos szexkazettán szereplő férfi nem más, mint Kennedy, mások pedig magát JFK-t gyanúsították azzal, hogy szerepe volt a színésznő halálában.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.


Őskor
- Európai típusú őskori eszközöket találtak Kínában
- A Hohle Fels vízimadara, a figurális művészet hajnala
- Jön a részleges napfogyatkozás, mi pedig jövünk az ehhez kapcsolódó mítoszokkal
- Átírja a múltat a nemek szerinti régészet?
- Tudósok azt állítják, az ember jóval előbb tudott beszélni, mint azt eddig feltételezték
- Miért van kisebb arcunk, mint a neandervölgyieknek és a csimpánzoknak?
- Miért tartózkodtak spanyol katonák Dániában a napóleoni háborúk idején? 15:10
- Tenea a trójai túlélők elfeledett városa 14:35
- Charun az etruszk haláldémon 13:59
- Ön ismeri a Vatikán himnuszát? 12:47
- Kincsek az iszapból: a Temze titkai 11:49
- Vonatrablással és fosztogatással töltötte az időt a Jesse-Younger banda 10:50
- Római kori tömegsírt fedeztek fel Bécsben 10:14
- Amikor a múltunk szuvenírré válik: a régészet feketepiaca 09:31