A naplóírás és a reformkori divat rejtelmeibe nyerhetnek bepillantást a PIM-be látogatók
2024. szeptember 25. 13:20 MTI
Hosszabb nyitvatartással és új programsorozatokkal is készül ősztől az idén hetvenéves Petőfi Irodalmi Múzeum, ahol tárlatvezetések, kreatív íráskurzus és beszélgetéssorozat is várja látogatókat.
Előadás a divat nyilvánosságra gyakorolt hatásáról és az öltözködéskultúra alakulásáról (Facebook / MNMKK - Petőfi Irodalmi Múzeum)
Korábban
Szeptember 26-án és októbertől minden hónap harmadik csütörtökje Kispéntek lesz a PIM-ben, amikor 12 órától 20 óráig tekinthetőek meg az állandó és időszaki kiállítások, este 18 órától pedig kurátori tárlatvezetések várják az érdeklődőket – tájékoztatta a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ – Petőfi Irodalmi Múzeum az MTI-t kedden.
Szeptember 26-án K.I., aki voltam – Kormos István 100 kiállításban Tandori Dezső és Kormos István kapcsolatáról tart tárlatvezetést Tóth Ákos irodalomtörténész, a Tandori-életmű kutatója.
Október 14-én indul a PIM négyalkalmas kreatív íráskurzusa, amelynek célja, hogy játékos írásélmény megtapasztalása által a résztvevők saját önismeretüket, figyelmüket fejleszthessék.
Pesthy Orsolya pszichológus, irodalomterapeuta segítségével naplóvezetési technikákról tanulhatnak a jelentkezők, fiktív- és valós megfigyeléseket tehetnek, természetrajzokat készíthetnek, valamint céltalan leveleket fogalmazhatnak – olvasható a tájékoztatóban.
A reformkori divatlapok köré épült Szépvilág kiállításhoz kapcsolódóan háromalkalmas beszélgetéssorozat is indul az egykori és a mai öltözködéskultúráról. A következő beszélgetés október 31-én lesz, a házigazda Szentesi Réka társadalomtörténész, divatkutató.
Folytatódnak a múzeum népszerű, már jól ismert eseménysorozatai. A PIM Esti Extra rendhagyó tárlatvezetések részeként szeptember 25-én 17 órától Forgács Bálint pszichológus kalauzolja a látogatókat Az álom vége? című kiállításban.
Szó lesz a klímanyelv hatásáról a klímaváltozásra adott társadalmi, gazdasági vagy éppen politikai reakciókra, este hat órától Keszeg Anna kultúrakutató és Mészáros Zsolt kurátor a Szépvilág című kiállításon vezeti végig az érdeklődőket.
Folytatódik a Pilvax-sorozat is: október 2-án A halandóság törékeny arcai című kiállítás apropóján szó lesz arról, hogy miként tudnak a fotósok különböző művészi és technikai eszközökkel karaktereket teremteni.
Október 16-án olyan kérdések próbálnak választ adni, hogy miként kapcsolódhat korunk divatkultúrája a múlt kérdéseihez és jelenségeihez, hogyan képviselhető az egyéni, szubkulturális vagy nemzeti identitás a ruházaton keresztül. November 20-án az irodalmi naplók, illetve a nyilvánosság és a privát szféra legbensőségesebb rétegei közötti kapcsolatáról beszélgetnek a részvevők – áll a közleményben.
Támogasd a szerkesztőségét!
történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
- Az utolsó szamuráj csak a világháború után harminc évvel tette le a fegyvert 09:49
- Számos új információval gazdagodtunk a Holdról a Luna–1 űrszondának köszönhetően 09:05
- Szülei papnak szánták, ő orvos akart lenni, aztán mérnök lett, végül drámaíró tegnap
- 10 tény a whiskyről tegnap
- Stabilizálta a gazdaságot a pengő bevezetése tegnap
- Az ókorból ered a titkozatos déli kontinens gondolata, de csak 18. században cáfolták meg tegnap
- Képek a telefon hajnaláról tegnap
- A kétarcú Janus istent ünnepelték január elején a rómaiak tegnap