Anzikszokon Hitler angliai inváziójának terve
2010. szeptember 16. 11:25 The Daily Mail
Jókívánságokat közlő képeslapoknak tűnő felvételek láttak napvilágot, amelyeket kevésbé békés célokra, a tervezett angliai invázió során használt volna a náci vezetés.
Korábban
A Brighton Pier, Penzance, Torquay és Land’s End beazonosítása iránytűként szolgált volna a náci csapatoknak a Seelöve (Oroszlánfóka)-hadművelet célpontjainak meghatározására. A 446 oldalas titkos dokumentációban megjelent képek mérnöki pontossággal lokalizálják a brit tengerparti városokat, amelyeket egy szárazföldi hadjáratban kellett volna a német csapatoknak elfoglalniuk.
A Militäergeographische Angaben über England Südküste (Déli Part: Katonai és Földrajzi Adatok Angliáról) című útmutató a déli part minden egyes támadási felületéről és gyenge pontjáról említést tesz, s nagyméretű színes térképek – Land’s End-től délnyugatra, a kenti Foreness Point-ig – segítenek a tájékozódásban.
1940. szeptember 17-én Hitlernek határozatlan időre el kellett halasztania a Seelöve-hadműveletet, mivel a Luftwaffe nem tudta megteremteni a szárazföldi invázióhoz szükséges légi fölényt. Németország stratégiai veresége miatt ez végül elmaradt, de az újonnan felfedezett könyv segítségével most rekonstruálható, hogy mi történt volna, ha az angliai csata, vagy az Atlanti-óceánon zajló hadműveletek a Harmadik Birodalom szája íze szerint alakulnak. A dosszié a hónap végén Ludlow-ban kerül árverésre, ahol a szakértők szerint ötszáz font alatt senki sem fogja tudni hazavinni.
Richard Westwood-Brookes, a Mullocks aukciósház részéről a következőket nyilatkozta: „Az Oroszlánfóka-hadműveletről szóló könyv segítségével egy fantasztikusan érdekes betekintést nyerhetünk, hogy mit történt volna egy sikeres angliai invázió esetén. A dossziét csak nagyon kevés embernek mutatta meg Hitler. A könyvben arról is szó esik, hogy hol szállhattak volna partra biztonságosan a német egységek, s merre ütköztek volna akadályokba – ez volt az invázió írásos terve”.
A történelmi feljegyzések tanúsága szerint Hitler hat hadosztállyal tervezte megszállni Angliát, Kent felé, Folkestone és Ramsgate városán keresztül; egy másik négy hadosztályból álló egység Sussex és Hampshire lerohanását tervezte, Brighton-on és Wight-szigetén át, míg további három hadosztály Dorset ellen indult volna.
Támogasd a szerkesztőségét!
történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
nácik
- A Sztálin elleni harcra buzdított Andrej Vlaszov, de Hitler bizalmát nem nyerte el
- A rossz időjárási viszonyok mentették meg Hitler életét
- Versenyeztek a nagyhatalmak a német tudósokért a 2. világháború után
- Családját is feláldozta a propaganda mestere, Joseph Goebbels
- Titkos diplomáciai küldetésben is részt vett a háború alatt Szent-Györgyi Albert
- Még az akasztófa árnyékában is tagadta bűnösségét Hermann Göring
- Tutanhamon sírjának felfedezésével mindenkit lenyűgözött Howard Carter 15:05
- Olümpiasz sem tudta megakadályozni fia, Nagy Sándor dinasztiájának bukását 09:06
- Inspiráló nőknek is otthont adott a tiszadobi Andrássy-kastély 09:05
- Egyetlen hete maradt, hogy a forradalom hősévé váljon Gérecz Attila tegnap
- Alattvalói joviális öregúrként és zsarnokként egyaránt tekintettek Ferenc Józsefre tegnap
- Elkezdődött a nevezés a Kecskeméti Animációs Fesztiválra tegnap
- Nyugdíjba vonulás után is rendkívül népszerű maradt Both Béla tegnap
- Csaknem húsz évet kellett várni az Erzsébet híd újjáépítésére tegnap