Árverésen cserélt gazdát egy Tyrannosaurus rex-csontváz Svájcban
2023. április 20. 11:21 MTI
Ritka Tyrannosaurus rex-csontváz kelt el kedden a zürichi Koller aukciósház árverésén 5,5 millió svájci frankért (kétmilliárd forint).
Korábban
Az aukciósház szóvivője nem árulta el a győztes licitáló - egy magángyűjtő - nevét, de közölte, hogy az őshüllő csontváza Európában marad.
A Tyrannosaurus rex-csontvázak különleges érdeklődésre tartanak számot, mivel sokáig úgy tartották, hogy a legnagyobb ragadozók voltak a Föld történetében.
Habár időközben sokkal nagyobb ragadozók maradványait is feltárták régészek, a Tyrannosaurus rex hírneve nem szenvedett csorbát.
Eddig mindössze három ilyen őshüllő csontváza került árverésre.

A Trinity (Szentháromság) nevű csontváz a nevét onnan kapta, hogy három állat maradványaiból állították össze, amelyeket 2008 és 2013 között találtak fel az amerikai Montana és Wyoming államokban.
Mindemellett a 11,6 méter hosszú és 3,9 méter magas csontváznak csak mintegy fele áll eredeti csontokból. Az aukciósház szerint ez viszonylag jó arány.
Az egyik legismertebb dinoszauruszfaj több mint 65 millió éve élt egy olyan térségben, amely ma az Egyesült Államok területén található.
Legutóbb Abu-Dzabiban kelt el árverésen Tyrannosaurus rex-csontváz. A Stan nevet viselő fosszíliáért 31 millió dollárt (10,5 milliárd forint) fizetett az emírségek.
Annak a csontváznak a különlegessége abban állt, hogy mintegy 70 százaléka eredeti volt és ugyanattól az állattól származott. Az őshüllőt néhány éven belül tervezik kiállítani Abu-Dzabi egyik múzeumában.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.


zsidóság
- Az életmentő svájci konzul: Carl Lutz
- Rendkívüli lelet: mikvét találtak Ostia Anticában
- Herzl Tivadar a modern cionizmus megalapítója
- Esztergom kevésbé ismert arcát fedezhetjük fel Aguera Zoltán könyvének segítségével
- A holokauszt áldozataira emlékezünk a mai napon
- Túlzsúfolt lakások, éhezés és vég nélküli razziák – a budapesti gettó borzalmai
- Mások életéért adta sajátját Salkaházi Sára
- A buják betegségének tartották és üldözték a leprásokat a középkorban
- Hány aranyvonatot indítottak a németek 1945-ben Magyarországról?
- Az istenek zenéje visszhangzik az ókori Szelinoszban tegnap
- A Lavau-i herceg sírja: a kelta főméltóság utolsó nyomai tegnap
- Batthyány Gyula koncepciós pere tegnap
- Európai típusú őskori eszközöket találtak Kínában tegnap
- Kultúrák metszéspontjában – Spanyolország mesés mór öröksége tegnap
- Felvirágoztatta Egyiptomot Hatsepszut, Ámon leánya tegnap
- Eger oroszlánjaitól a „lámpás hölgyig” – hét híres önfeláldozó nő tegnap
- A Selyemút „Vörös Hercegnője” tegnap