Mégis tudtak a holokausztról Hitler tábornokai
2007. augusztus 3. 12:00
Korábban
Mindannyian tudtak a holokausztról
Az óvatlan beszélgetések azonban nem védik meg a német tisztek becsületét, mivel nyilvánvalóvá vált, hogy mindannyian tudtak a holokausztról. Von Thoma tábornok, aki El Alameinnél történt fogságba esése előtt egy páncélos hadosztály parancsnoka volt Oroszországban, azt mondta 1943. januárjában Ludwig Crüwell tábornoknak: `Szégyellem, hogy tiszt vagyok.` Ezzel arra utalt, hogy megemlítette az atrocitásokat Franz Halder vezérkari főnöknek, aki csak annyit válaszolt: `Ez politika, semmi köze hozzám.`
Ezután írásban benyújtotta tiltakozását Walter von Bauchwitz tábornoknak, a hadsereg főparancsnokának, aki így válaszolt: `Azt akarja, hogy ezt továbbítsam? Ha ezt akarja, akkor minden megtörténhet.` Thoma azt mondta azoknak, akik hittek abban, hogy Hitler semmit sem tudott arról, ami történt: `Persze, hogy mindenrő tudott. Titokban élvezte is. Persze az emberek nem lármázhattak - ha megtették, letartóztatták és megverték őket.`
"A legnagyobb titok mind között" |
Kittel megtiltotta, hogy a kivégzéseket "kint tartsák, ahol az emberek láthatják. Ha az embereket erdőkben vagy olyan helyen lövik le, ahol nem látja senki, az a maguk dolga. De megtiltom, hogy még egyszer itt lőjék le őket. Az ivóvizet innen vesszük, és nem lesz más, csak romlott vizünk" - mondta a SS katonáknak. "Mit csináltak a gyerekekkel?"- kérdezte Felbert. "A három éveseket megragadták a hajuknál fogva, felemelték és lelőtték őket, majd bedobták őket az árokba. A saját szememmel láttam. Bárki láthatta."
Hans Schaeffer, altábornagy azt kérdezte Kitteltől: "Sírtak? Tudták, mi vár rájuk?" "Nagyon is jól tudták. Fásultak voltak. Nem vagyok érzékeny, de az ilyesmitől felfordul a gyomrom"- válaszolta Kittel. "Ha minden zsidót egyszerre kiirtanának, nem maradna egyetlen vádló sem. Ezek a zsidók a kelet pestise" - mondta később. "Mi történt a fiatal lányokkal? Háremet csináltak?"- kérdezte Felbert, amikor a koncentrációs táborokra terelődött a szó. "Ezzel nem törődtem. Csak azt láttam, hogy sokkal elfogadhatóbbak lettek. A nők kérdése nagyon homályos fejezet. Nem is tudjátok, hogy milyen hitvány és buta dolgok történtek."
Egy későbbi beszélgetésben Kittel a következőket mondta Schaefernek Auschwitzról: "Felső-Sziléziában egyszerűen lemészárolták az embereket. Egy nagy teremben elgázosították őket. Ez a legnagyobb titok mind között." "Nem fogok beszélni arról, amit tudok" - mondta később, nem sejtve, hogy minden szavát felveszik és lefordítják.
A következő év februárjában Johannes Bruhn vezérőrnagy megvitatta Felberttel a holokausztot: "Az alapján, amit a Führerről olvastam, azt kell mondjam, mindenről tudott." "Persze, hogy mindenről tudott. Ő felel mindenért. Még Himmlerrel is megvitatta a dolgot" - válaszolta Felbert. Bruhn erre a következőt mondta: "Igen, az az ember nem törődik azzal, ha a rokonaidat kivégzik." Erre Felbert: "Azt az embert a franc se érdekli." A következő hónapban Bruhn azt mondta, hogy Németország már nem érdemli meg a győzelmet, "miután annyi vért ontottunk, a tévhitünk és a vérveszteségünk miatt. Megérdemeljük a sorsunkat."
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.

- Európai típusú őskori eszközöket találtak Kínában 16:13
- Kultúrák metszéspontjában – Spanyolország mesés mór öröksége 15:14
- Felvirágoztatta Egyiptomot Hatsepszut, Ámon leánya 15:04
- Eger oroszlánjaitól a „lámpás hölgyig” – hét híres önfeláldozó nő 14:20
- A Selyemút „Vörös Hercegnője” 13:34
- Hirosima és Nagaszaki nélkül: Egy alternatív világrend képe 12:34
- A Hohle Fels vízimadara, a figurális művészet hajnala 11:12
- Ferenc pápa rajong a történelemért és az irodalomért 10:49