A Balaton északnyugati sarkának legimpozánsabb főúri lakhelye volt a keszthelyi Festetics-kastély. Már 15. századi leírások árulkodnak a terület előkelőségeiről, akik hamar felismerték a tó közelségének előnyeit. A 18. század közepétől a keszthelyi uradalom egésze a Festetics család tulajdonába került, ezzel megkezdődött a kastély története is.
Megnyitotta kapuit a Tiszák egykori geszti otthona, benne a család történetét és mindennapi életét hitelesen bemutató állandó kiállítás. A rekonstrukciónak köszönhetően teljesen megújult a kastélykert és park is, amelyek határán fölépült a meghitt atmoszférájú Arany János Vendégház, ami tökéletes szálláshelyet biztosít a több napra érkező látogatóknak, az elvonulásra és elcsendesedésre vágyóknak.
A Business Excellence díj közönségdíjazottja 2024-ben a „Legjobb új piaci szereplő” kategóriában a tiszadobi Andrássy-kastély. A hazai historizáló építészet egyik legimpozánsabb műemléképülete megnyitása óta közel 32 000 látogatót fogadott.
Három éven át tartó felújítást követően, a mai napon megnyílt a Tiszák egykori geszti otthona, benne a család történetét és mindennapi életét hitelesen bemutató állandó kiállítás. A rekonstrukciónak köszönhetően teljesen megújult a kastélykert és park is.
Az „Állati jó kastélyprogram!” keretében elindított múzeumpedagógiai foglalkozás az iskolás gyerekek érzékenyítését helyezi a középpontba. A frissen elindított projekt célja, hogy egy tudatosabb állattartó generációt neveljen a jövő Magyarországa számára. A program első állomásának a tiszadobi Andrássy-kastély adott otthont.
Kevés olyan nemesi családot ismerünk Magyarországon, amelynek tagjai az Andrássyakhoz hasonló jelentős szerepet töltöttek be a nemzeti történelem évszázadai során. Ez a szerep változó volt, attól függően is, hogy a mindenkori hatalom mellett álltak, vagy éppen ellene fordultak.
December 30-án lezárul a sárospataki váregyüttes turisztikai vonzerejének növelésére indított projekt. A fejlesztés eredményeként megvalósult a Veres-bástya részleges helyreállítása, felépült az új Rákóczi Látványtár épülete és felújították a várkastélyban lévő jegypénztár-ajándékboltot is.
A Festeticsek fenékpusztai ménesbirtoka a 19. században a magyar lótenyésztés és a magyar lovassport egyik legjelentősebb központjának számított. Hosszú kálváriája után az egykoron nemzetközi hírű birtok komplex szabadidő-központként újult most meg, amikor december 17-én átadták a Fenékpuszta Majorság fejlesztésének első két ütemét.
December 15-én adták át a Szántódpusztai Majorság fejlesztési munkálatainak első szakaszát. A Balaton déli partján fekvő turisztikai- és szabadidőközpont újra régi fényében pompázik, s így a jövőben nemcsak az idelátogató érdeklődőknek, pihenni vágyó családoknak, de a bemutatkozni szándékozó kistermelőknek is kiváló lehetőségeket biztosít majd.
A 18. század óta a Dunántúl egyik ékkövének számít a keszthelyi Festetics-kastély. A neves nagybirtokos család által építtetett barokk főúri palota az utóbbi években a történeti rekonstrukció több szakaszán is átesett. A december 15-én átadott fejlesztéseknek köszönhetően a páratlan szépségű kastély most megújult tárlatokkal és közösségi terekkel várja a látogatókat.
Széchenyi István nevét mindenki ismeri, azonban nagyvonalú tettein, illetve élete tragikus végén túl meglehetősen keveset tud róla a többség. Ezen változtathat a gyermekkori otthona és későbbi saját birtoka, a nagycenki kastély csodálatos megújulása és a termeiben elhelyezett új, modern kiállítás.
„Nem látszani, hanem lenni” – tartotta az Andrássy család jelmondata. A neves família pedig ennek megfelelően nemcsak politikusokkal, államférfiakkal járult hozzá hazánk 19. és 20. századi fejlődéséhez, hanem kiváló ízlésű műgyűjtőkkel, mecénásokkal, a nemzetközi kulturális élet jeleseivel, sőt, művészekkel is.
Szinte mindenki ismeri Benczúr Gyula festményeit. Kevesen tudják azonban, mennyire sokoldalú művész volt, aki legbensőségesebb alkotásai többségét elrejtette a nyilvánosság elől. Benczúr eme sokoldalúságát immár a szélesebb közönség is megismerheti a megújult kúriájában berendezett kiállításon.