Interneten a francia UFO-archívum
2007. március 27. 17:00
Franciaország a világon elsőként internetes hozzáférést biztosít az azonosítatlan repülő tárgyakról archívumaiban található anyaghoz.
Korábban
Ezt Párizsban jelentette be Jacques Patenet, a témával a francia űrkutatási tanulmányi központ, a CNES keretében foglalkozó GEIPAN csoport illetékese. A cél többek között az, hogy eloszlassák azokat az - egyesek által hangoztatott - vádakat, amelyek szerint a hatóságok eltitkolnak valamit a témában. `Igaz, hogy az Egyesült Államokban bárki kérhet információt esetenként, mi azonban, ettől eltérően, hozzáférhetővé tettük az egész rendelkezésre álló anyagot` - fűzte hozzá Patenet.
Franciaországban az első megfigyelés 1937-ben volt, az ötvenes évek óta pedig jelentősen nőtt az észlelni vélt UFO-k száma. 1977-ben a CNES létrehozott egy kutatócsoportot, amely számos bírálatot kapott, amikor vezetője, Jean-Jacques Velasco nyilvánosan elismerte, hogy hisz a földön kívüliek létezésében. A feljegyzett jelenségek 13,5 százalékára a kutatások ellenére sem sikerült magyarázatot találni, vagyis valóban "azonosítatlannak" minősülnek.
A már elérhetővé tett dokumentumok főleg rendőrségi jegyzőkönyvek, amelyekből eltávolították a személyekre utaló adatokat. "Az ufológusok - a repülő csészealjak kutatói - nem találhatnak szenzációt vagy ismeretlen eseteket a most elérhetővé tett anyagban" - hűtötte le az érdeklődők lelkesedését a hír bejelentésével egy időben Jacques Patenet.
Nagy-Britanniában a védelmi minisztérium májusban tett közzé egy éveken át titokban tartott UFO-jelentést. Ebben az állt, hogy 30 év alatt a számos UFO közül, amelyet a brit légtérben megfigyeltek egyik sem bizonyult valódi repülő csészealjnak. A jelentés szerint gyakran csak színes fényekről és formákról volt csak szó.
(MTI-Panoráma)
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.

- Haydn Budán, a felejthetetlen születésnapi koncert története tegnap
- Gyarmatosíthatta volna Kína Amerikát? tegnap
- 400 évig hevert a könyvtárban az elveszett Merlin-legenda tegnap
- Első magyar női pilótaként emelkedett az égbe Steinschneider Lilly tegnap
- Sofía Casanova, a bátor haditudósító tegnap
- A delphoi jósda orákulumai élet és halál urai voltak az ókori Görögországban tegnap
- Elit harcos fegyverére bukkantak Lengyelországban tegnap
- Vespasianus – A birodalom újjáépítője tegnap