Hitler mégsem lett öngyilkos
2008. augusztus 18. 16:25
Egy argentin kutató szerint Adolf Hitler mégsem úgy halt meg, ahogy azt eddig hittük: a Führer ugyanis titokban Barcelonába szökhetett.
Korábban
A történészek szerint a Führer fizikai és szellemi leépülése 1941-42 telén kezdődött, depressziós, kiszámíthatatlan lett. Két nappal Berlin eleste előtt, 1945. április 30-án Hitler a `Führer-bunkerben` élettársával, az akkor feleségül vett Eva Braunnal együtt, méreggel öngyilkosságot követett el.
Az argentin kutató szerint azonban az egykori diktátor 1945-ben mégsem követett el öngyilkosságot, hanem egy repülővel inkább Spanyolországba menekült - írja a Typicallyspanish.com internetes oldal. Abel Basti újságíró 1947-ben publikált FBI aktákra alapozza a feltevését, amelyekben állítólag az szerepel, hogy az Egyesült Államok a háború után Spanyolországban kereste a náci vezért.
A repülő állítólag 1945. április 27-én szállt le Barcelonában, a fedélzeten Adolf Hitlerrel, Eva Braunnal és még másik 13 utassal. Az állítólagos akták szerint Hitler kevesebb mint egy hónapig tartózkodott Spanyolországban, mielőtt egy tengeralattjáróval Dél-Amerikába menekült volna.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.


nyár
Múlt-kor magazin 2020
- Agyagból készült a legősibb és legnagyobb maja építmény
- Főszerkesztői köszöntő
- Az erotika stílusa: Josephine Baker
- A kis magyar–osztrák háború és következményei
- Beilleszkedési kényszerpályán a délvidéki magyarság
- Erdélyi életstratégiák Trianon után
- A kárpátaljai magyarság megszállás alatt
- A felvidéki vármegyék és Csehszlovákia létrejötte
- Erdélyi fatányéros orosz jazzel
- A fáraó és Ozirisz újjászületése – Tutanhamon sírjának titkos rítusa 09:15
- Tudományos kísérletek színhelye is lett a párizsi Eiffel-torony 08:20
- Budapest múltja egy időgépben kel életre tegnap
- A dzsungel mélyén veszett el az arany várost kutató kalandor tegnap
- Végjáték Hanoiban: A vietnámi háború egy hadifogoly szemével tegnap
- Goebbels "utolsó éjszakája" - hat gyerek halála tegnap
- Hét híresség, akit elutasítottak a seregtől tegnap
- Dániából származhat a legendás Sutton Hoo-i sisak? tegnap