Új harckocsi kerül a Hadtörténeti Múzeum bejáratához
2020. február 27. 11:21 MTI
Átmenetileg lecserélik a Hadtörténeti Intézet és Múzeum előtt álló T-34-es harckocsit – tájékoztatta az intézmény szerdán az MTI-t. A tank másfél éve látható a Honvédelmi Minisztérium Hadtörténeti Intézet és Múzeum bejáratánál, a Kapisztrán téren.
Korábban
A harckocsi felújításra szorul, ezért a Magyar Honvédség Katonai Közlekedési Központjának és a Magyar Honvédség 25. Klapka György Lövészdandárának szakemberei csütörtökre virradó éjjel elszállították.
„A harckocsi távolléte alatt nemcsak megszépül, de egyes hiányzó elemei is a helyükre kerülnek” – áll a közleményben. A T-34-es helyére egy PT-76 típusú úszó harckocsi érkezik ugyanaznap este. Ezt a könnyű páncélost eredetileg a szovjet Vörös Hadsereg és a Tengerészgyalogság részére fejlesztették ki.
A szovjet haderő 1952-ban rendszeresítette, majd a Varsói Szerződés tagállamai is hadrendbe állították. A Magyar Néphadseregben közel száz példányt alkalmaztak, elsősorban a felderítő alakulatok alkalmazták.
Az úszó harckocsit éles körülmények között is bevetették, például 1956-ban a magyar forradalom leverésekor, illetve 1968-ban a csehszlovákiai megszállás során. A típust 1983-ban vonták ki a hadrendből.
Támogasd a
szerkesztőségét!

történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 18% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.

ősz
Múlt-kor magazin 2012
- Özvegyek országa: megjelent a Múlt-kor őszi száma
- A férjét istenítő vörös grófnő
- A pártfeleség
- "18 évet vártam erre a napra"
- "Na, Nagyné, meghallgatod, amit írtam?"
- A kormányzó hitvese
- A Tutanhamon-sír feltárásának krónikája
- A magány rabjai
- A prostitúció és a prostituáltak rendőri szemmel az 1980-as évek Budapestjén
- Későbbi Nobel-díjas tudóst is bújtatott a vészkorszak alatt Sztehlo Gábor 13:25
- Amikor egy vakmerő nyugatnémet pilóta autogramot osztogatott a moszkvai Vörös téren 08:55
- Száz éve született a többszörös Guinness-rekorder színész, Christopher Lee tegnap
- A börtöntől sem riadt vissza Dzsaváharlál Nehru, amikor India jövője forgott kockán tegnap
- A rivaldafényt kerülő Apró Antal tegnap
- Az egész család kincsekre bukkanhat vasárnap a Magyar Nemzeti Múzeum gyermeknapi programjain tegnap
- Vallási mintavárossá tette Genfet és elkerülte a reformátorok sanyarú sorsát Kálvin János tegnap
- A japánok is tisztelték az amerikai flotta nehezen elpusztítható Pokolmacskáit tegnap